У Харкові трапилося масове отруєння людей діоксином

Share on Facebook

 
Наразі, місцева влада намагається ретельно приховати кількість потерпілих та об’єми викидів. Діоксин є дуже отруйною речовиною (у 67 тис. разів отруйніший ніж ціанистий калій). Діоксин діє на живі організми тривалий час, при сильному отруєнні призводить до смертельних наслідків.

До редакції «Справжня варта» вже звернулось декілька потерпілих мешканців мікрорайону Шевченка. Вони поскаржились на різке погіршення самопочуття і висип шкірних тканин, причину якого лікарі, за словами потерпілих, встановити не можуть.

«Така біда вперше трапилася рік тому. Інколи шкіра дуже свербить. Коли їду в село до батьків або в Суми і там мешкаю тиждень чи два – все це повністю зникає. Тільки приїду в Харків, знову те саме. А декілька днів тому висипало повністю все тіло. Свербить так, що не можу спати. Дуже сильна слабкість, постійна нудота», - повідомив один з потерпілих.
Переглянувши акти перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства «Харківського коксового заводу» було виявлено, що це підприємство щороку викидає в житловий мікрорайон міста Харкова більше ста тонн діоксину. Так у 2009 році це підприємство викинуло 217,058 тонн діоксину та інших сполук сірки, у 2010 році – 137, 111 тонн. За 2011 рік Державна екологічна інспекція в Харківській області відмовляється надавати інформацію про об’єми викидів діоксину.
У дозволах на викиди жодної інформації про діоксин немає. Тобто дозвіл на викиди діоксину «Харківський коксовий завод» не отримував.
Мешканці мікрорайону Шевченка неодноразово зверталися за захистом в різні інстанції: в екоінспекцію, МНС, СЕС, Прокуратуру міста й області тощо, але проблема так і залишається невирішеною.
Інформація про рівень захворюваності і смертність у мікрорайоні Шевченка міста Харкова також є засекреченою.
Крім того, «Харківський коксовий завод» розташований у найнижчій рельєфній точці міста Харкова. Циркуляція повітря є вкрай слабкою. Неподалік розташоване водне плесо річок Уди і Лопані. Постійна наявність туманів у даній місцевості затримує викиди «Харківського коксового заводу» й спричиняє кислотні дощі.
Повний документ одного з наданих Актів перевірки «Харківського коксового заводу» дивіться у вкладених файлах. Інформація про діоксин міститься на третій сторінці.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: