З Калуша розпочали вивіз отрутохімікатів

Share on Facebook

 

otrutohimikaty

27 вересня у Калуші розпочалась утилізація отруйної речовини 1 класу - гексахлорбензолу. Для того, щоб перепакувати і вивезти його за межі України, уряд виділив 298 млн грн. Про це заявив під час брифінгу на Івано-Франківщині заявив віце-прем’єр міністр України Володимир Сівкович .

«Наразі у Калуші зберігається 11,5 тис тонн гексахлорбензолу. За перших 10 днів планується вивезення 1,5 тис тонн отрутохімікатів», - заявив директор ДП «Національний центр обходження з небезпечними відходами» Андрій Любімов .

За словами Володимира Сівковича, вивезення такого об’єму отруйних речовин в Україні ще не відбувалось. «Це найбільше знищення токсичних відходів за період незалежності України». Гексахлорбензол вивозитимуть до Англії на спеціальне підприємство, де його знищать. В Україні немає таких підприємств, бо будувати їх дуже дорого.

За словами спеціалістів, об’єм гексахлорбензолу у Калуші може бути і більшим, адже його накопичення триває з 1976 року. Водночас Андрій Любімов заявляє, що проби речовини свідчать про присутність води, що означає - консервація отруйної речовини відсутня, відтак хімікати могли вже потрапити у ґрунт.


За словами мера міста Калуша Ігоря Насалика, 0,5 грам гексахлорбензолу призводить до летальних наслідків.

Нагадаємо, що в березні цього року Кабінет міністрів виділив Калушу 440 млн грн з резервного фонду на вирішення екологічних проблем, а у квітні – ще 86 млн грн.

У лютому Верховна Рада ухвалила указ президента про оголошення Калуша і прилеглих сіл зоною надзвичайної екологічної ситуації на 90 днів.

Раніше спеціалісти заявляли про можливу техногенну катастрофу в Калуші через відходи місцевого хімічного підприємства «Оріана».zaxid.net/newsua/2010/9/27/154934/

 


 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: