Врятувати планету: 10 простих способів

Share on Facebook

 

Рух за збереження довкілля необов’язково має бути складним завданням, що стане причиною радикальної зміни життя. Навіть доволі прості кроки мають сенс.


39

Звичайно, ви не зупините глобальне потепління, не припините безперервне забруднення, але, обравши екологічно дружній спосіб життя, щодня ви робитимете власні невеликі кроки назустріч досягненню великих цілей.

 

10. Використовуйте органічні або принаймні екологічно безпечні побутові миючі засоби. Немає сенсу застосовувати токсичні хімікати, аби зробити ваші речі чистими. Не секрет, що стічні води, насичені хімікатами, потрапляють у відкриті водойми та отруюють дике життя. Використані ж вами хімікати знову потрапляють до вашої оселі вже у складі питної води, яка отруює ваш організм.

9. Компостуйте харчові відходи. Чи відомо вам, що 60% побутових відходів є придатними для компостування, тобто безпечної утилізації. Встановіть спеціальний шредер для харчових відходів у вашій раковині (це не так і дорого), поставте контейнер для компостування у вашому саду, гаражі, біля будинку або дізнайтесь, чи є у вашому місті громадська програма утилізації харчових відходів.

8. Використовуйте менше води, приймаючи душ. Щоразу, приймаючи душ, вимикайте воду, коли ви намилюєте голову шампунем чи мочалку гелем для душу. Цим ви заощадите десятки літрів води та власні гроші. Такого ж правила слід дотримуватись і під час чищення зубів.

7. Використовуйте вторинний папір. Немає жодної необхідності використовувати саме первинний папір для офісних потреб, зокрема конвертів, паперових рушників, туалетного паперу чи паперових носових хустинок.

6. Вимикайте з мережі електронні пристрої. Коли ви не використовуєте ті чи інші електронні прилади (телевізор, комп’ютер), вимикайте їх з мережі, а не залишайте у режимі очікування. Так ви заощадите електроенергію та власні гроші, коли підрахуєте марні витрати за рік.

5. Використовуйте енергоощадні лампи освітлення. Енергоощадні лампи освітлення дорожчі за звичайні, проте вони мають довший термін використання та заощаджують спожиту енергію. Тому насправді ви заощадите кошти на рахунках за спожиту електроенергію та на самих лампах, які необхідно не так часто купувати.

4. Використовуйте акумуляторні батарейки замість одноразових. Знову ви матимете змогу заощадити гроші на батарейках та зменшите кількість сміття, адже батарейки є найбільш небезпечними відходами, які важко утилізуються.

3. Купуйте органічний одяг та інший текстиль. Конвенційний бавовник вирощують лише на 3% усіх сільгоспугідь світу, проте на такій мізерній площі використовують близько 25% усіх хімічних пестицидів і добрив. Тому якщо ви не хочете труїти себе щодня, обирайте органічні аналоги: джинси, сукні, светри, рушники, постільну білизну тощо.

2. Купуйте органічні продукти харчування. Замість конвенційних овочів, фруктів, м’яса, молока, соків купуйте їх органічні аналоги. Органічне виробництво не використовує шкідливі пестициди та токсичні хімічні добрива, тим самим оберігаючи планету від токсичного забруднення ґрунту й атмосфери.

1. За покупками – з власним пакетом чи торбою! Це настільки простий, але при цьому дієвий спосіб. Просто тримайте завжди при собі багаторазову екологічну торбу або повісьте її вдома біля входу та не забувайте брати з собою до крамниці. Так ви зменшите забруднення пластиковим сміттям, що важко утилізується.

 

А зараз час діяти! Усі ми володіємо значним потенціалом, аби зробити масштабні перетворення свого способу життя. Збережемо Землю для наших нащадків у її неповторному вигляді!

 

Цю та інші статті читайте на сторінках Всеукраїнського органік журналу "ORGANIC UA" 01-02 (22)' 2012

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: