Відомий пропагандист біодинамічного руху

Share on Facebook

 

Д-р Пфайффер відомий своїми багаточисельними науковими роботами з землеробства, живлення рослин, приготування біодинамічних компостів та препаратів.


11

Еренфрід Пфайффер (19.02.1899 - 30.11.1961) - вчений, один з ведучих теоретиків методів біодинамічного сільського господарства. Сприяв розповсюдженню біодинамічного землеробства у Європі, особливо Німеччині, а після Другої Світової Війни – у США, куди він переїхав на постійне місце проживання.

Алекс Подолінський відмічає: «Після Першої Світової Війни Рудольф Штайнер високо оцінив потенціал бідного німецького студента Еренфрида Пфайффера, склав для нього різносторонній навчальник курс університетських предметів. Ще до початку свого «Курсу лекцій з сільського господарства», Штайнер залучив Пфайффера та Ліл Коліско до своїх експериментів з препаратами.

Пфайффер опинився у малому колі людей, яким було доручено втілити біодинамічні ідеї на практиці, щоб за словами Штайнера: «у майбутньому кожен міг сказати: «Ми спробували це зробити і воно працює», навіть, якщо більшість цих речей здається достатньо дивним сьогодні».

Пфайффер постійно творчо розвивав біодинамічні методи господарювання, прагнув удосконалюватися сам. Будучи відомим бактеріологом, продемонстрував, як бактерії у коров’ячому гної за правильного приготування препарату 500 заміщуються аеробними бактеріями - 500 млн. в 1 грамі.

Д-р Герберт Кьопф відмічав, що вже перше видання «Родючості Землі» (цитата з якої наводиться далі) стало своєрідним підручником для учасників біодинамічного руху. У всьому світі люди і нині черпають з нього спонукання та напрямок для своєї роботи, як у полі, так і в саду.

 

Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 03 (06)' 2010

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: