Передбачення хвороби коров’ячого сказу

Share on Facebook

 

«Ви чудово знаєте, що є тварини, які поводять себе, як добрі вегетеріанці. Деякі тварини не їдять м’ясо. Давайте, для прикладу, візьмемо корів; вони не їдять м’ясо. Коні також не полюбляють м’ясо, вони їдять лише рослинну їжу. Необхідно розуміти, що тварина не лише засвоює їжу, але й постійно видаляє те, що знаходиться в її організмі.


коровячий сказ

Наприклад, ви знаєте, що птахи періодично линяють. Вони втрачають старе пір’я і повинні замінити їх новими. Ви знаєте, що олені скидають роги. Що стосується вас самих, то ви знаєте, що згодом після того, як ви підстригли нігті, помічаєте, як вони знову відростають. Але те, що у даному випадку виявляється так помітно, трапляється постійно! У нас постійно відмирає і злущується шкіра і утворюється новий шар. Раніше я вже горовив про це. Після семи-восьмирічного періоду ми повністю відторгаємо наше тіло, яке змінюємо на нове. Те ж саме відбувається і з тваринами.

Давайте на деякий час задумаємося про корову чи молодого бичка; якщо тварину розглянути через кілька років потому, його плоть буде повністю зміненою. У домашньої худоби все відбувається дещо по-іншому, ніж у людини: регенерація у роготаї худоби відбувається дещо швидше. Ось їх плоть відновлена. Проте яке походження цієї плоті? Ось про що необхідно себе запитати. Біля першоджерела стоїть чиста рослинна матерія. Бичок сам сформував свою плоть з рослинної матерії. Це – найважливіше зауваження. Тіло тварини, таким чином, здатне перетворити рослинність у плоть. Що ж, панове, ви можете скільки завгодно готувати капусту, проте ви ніколи не отримаєте з неї м’яса. Ви не отримаєте м’ясо і тоді, коли перекладете її у сковорідку чи у блюдо для запікання – можливість того ніскільки не більша, ніж якщо спробувати перетворити пиріг на м’ясо. Таким чином, немає жодної технології, яка б зробила це можливим. Проте, підбиваючи підсумки, зазначимо, що тіло тварини робить те, що неможливо зробити за допомогою технологій. У тілі тварини виробляється просто м’ясо. Проте сили, необхідні для цієї операції, повинні завчасно бути у тілі тварини. Серед усіх доступних нам технологій немає жодної, яка б перетворювала рослину у м’ясо. У нас немає цього. Наші тіла, як і тіла тварин, мають сили, здатні перетворювати рослинні субстанції, рослинну матерію в плоть.

Давайте задумаємося про рослину, яка все ще знаходиться на галявині чи у полі. До цього моменту працювали сили, які давали ріст зеленому листю, ягодам тощо. Тепер уявіть, що корова з’їдає цю рослинку. Корова чи бичок, які з’їдають цю рослину, перетворюють її у плоть. Це значить, що бичок в собі має сили, які здатні перетворити рослину у плоть.

Уявіть, що бичок вирішує сказати собі: «Мені набридло харчуватися травою. Нехай інша тварина зробить це за мене, а я з’їм її!» Бачите, бичок тоді почне їсти м’ясо! Він, проте, може cам робити м’ясо! Він володіє природними силами, які дозволяють йому це робити. Що ж трапиться, якщо бичок почне їсти м’ясо? Усі його сили, які можуть продукувати плоть, будуть незадіяними. Візьміть будь-яку фабрику, яка має будь-що виробляти, і уявіть, що ви нічого не виробляєте, але при цьому змушуєте всю фабрику працювати – уявіть на мить, яка це буде трата енергії. Таким чином, значна сила буде витрачена даремно. Але, панове, сила, що витрачається у тілі тварини, не може розчинитися просто так. Бичок переповнений цією силою, яка не перетворює рослини у м’ясо, але робить дещо інше. Сила залишається і дійсно присутня у його тілі, проте вже діє інакше, виробляючи усілякі відходи. Замість плоті виробляються шкідливі речовини. Якщо бичок раптово стає плотоядним, він наповнює себе різними шкідливими речовинами, особливо сечовою кислотою та сіллю.

Що ж стосується сечової солі, вона має свої відмінні особливості. Ці особливості сечової солі привабливі для нервової системи та мозку. Якби бичок їв м’ясо напряму, результатом було б виділення великої кількості сечової солі. Сіль тоді потряпляє до мозку, і бичок стає хворим на сказ. Якби було можливо поставити експеримент з годуванням усього стада і раптово нагодували б їх голубами, то у решті-решт усе стадо захворіло б на сказ. Так воно і є. Незважаючи на дієтичність голубів, стадо буде безумним»!

 

Уривок з лекції Рудольфа Штайнера 13 січня 1923 р. у Дорнаху 


Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 04' 2009

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: