Органические события в Украине

Прес-конференція "Псевдо-органік чи сертифікований органік? Імена, факти, коментарі"

 

«Псевдо-органік чи сертифікований органік? Імена, факти, коментарі.»


 organic_or_notПРЕС-АНОНС прес-конференції

Учасники: Голова Правління Федерації органічного руху України Євген Милованов, науковий керівник Центру «Полтава-Органік» Павло Писаренко, Голова Асоціації «Чиста Флора» Михайло Стовп’юк.

Дата проведення: 14 грудня 2011 р. (середа). Час проведення: 14-30 – 15-30

Місце проведення: м. Київ, вул. Хрещатик, 4, Інформаційне агентство «УНІАН».

Як не прикро це озвучувати, проте в Україні на сьогодні  виробництво та товарообіг органічних продуктів до цього часу законодавчо не врегульовані, хоча спроби прийняти Закон «Про органічне виробництво» були неодноразовими. Проте, незважаючи на відсутність законодавства, більше 140 виробників органічної продукції на площі понад 270 тис. гектарів вже використовують органічні методи господарювання й сертифіковані як органічні у відповідності з вимогами діючого регулювання Європейського Союзу.

В умовах відсутності законодавства все більше виробників називають свою продукцію «органічна», «біо» або «еко». При цьому деякі з них не пройшли органічну сертифікацію і, як наслідок, не мають відповідного сертифікату. Саме така нечесна практика підриває не тільки довіру споживачів до справжніх органічних виробників та органічної продукції загалом, а також довіру споживача до роздрібної мережі як до оператора, що має надавати повну, вичерпну та таку, що відповідає дійсності, інформацію про продукт, що може стати перепоною на шляху до розвитку органічного ринку в Україні.

Під час прес-конференції учасники наведуть приклади безпідставного використання терміну «органік» та європейського маркування деякими псевдо-органічними виробниками, які не пройшли необхідної сертифікації на відповідність правилам органічного виробництва, проте вже представлені з оманливими етикетками в деяких українських торгових мережах.

На конкретних прикладах буде здійснена презентація таких виробників та продуктів для висвітлення інформації в мас-медіа, адже позиціонування даних продуктів на полицях магазинів  як органічних є, як мінімум, неповагою до споживача!

Однак є і позитивні сторони розвитку органічного руху в Україні. Не дивлячись на те, що в нашій державі порівняно недавно суспільство почало усвідомлювати, що ж таке органічні продукти і чим вони відрізняються від більшості інших присутніх на полицях продуктів, ринок споживання сертифікованих органічних продуктів демонструє постійне зростання. Спостерігається і постійне збільшення попиту на органічні товари й, відповідно, справжні органічні виробники намагаються його задовольнити.

Під час прес-конференції її учасники підведуть підсумок розвитку в Україні органічного сектору, за результатами якого найкращі виробники, переробники, торгові марки та інші активні учасники органічного руху України за результатами роботи в 2011 р. будуть нагороджені почесними дипломами в наступних номінаціях:

-  найкраще підприємство-виробник сертифікованої органічної продукції рослинництва;

-  найкраще підприємство-виробник сертифікованої органічної продукції тваринництва;

-  найкраще підприємство-оператор збуту дикоросів у відповідності з органічними стандартами;

-  найкраще підприємство-переробник сертифікованої органічної продукції;

-  найкраща регіональна підтримка органічного руху України;

-  найкраща торгова марка сертифікованої органічної продукції;

-  найкраща роздрібна мережа, що торгує органічними продуктами.

Органічні продукти українського походження продовжують активно заповнювати власний внутрішній ринок та знаходять своїх постійних поціновувачів. Однак треба остерігатися підробок та псевдо-органічних виробників, які своїми діями шкодять всьому органічному руху України та підривають довіру споживача.

Смакуймо найкращі, справжні сертифіковані українські органічні продукти!

Кожен учасник Прес-конференції отримає смачні органічні ПРЕЗЕНТИ!

Для участі потрібна акредитація: тел. (044) 425-55-25, моб. (050) 411-57-10,

ел.пошта: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

 

Підготовка до виставки «ORGANIC-2013» в рамках «АГРО-2013»

 

11

2 квітня 2013 р. в Міністерстві аграрної політики та продовольства України відбулась нарада з питань підготовки та проведення XXV Міжнародної виставки «АГРО-2013». В згаданому заході прийняв участь Голова Правління Федерації органічного руху України Є.В. Милованов. 

В ході зустрічі обговорювалися формат, умови, терміни проведення різноманітних тематичних заходів. Зокрема, протягом 22-25 травня 2013 р. в рамках «АГРО-2013» спільними зусиллями Міністерства аграрної політики та продовольства України, ТОВ «ПромФінІнвест -Груп» та Федерації органічного руху України буде організовано спеціалізовану виставку «ORGANIC-2013», яка буде супроводжуватись дегустаційним шоу «Смак органіку».


Більше інформації про виставку можна отримати на сайті: http://agroexpo.com.ua/Ukr/organic.php

 

Читайте двадцять сьомий номер журналу "ОRGANIC UA"!

 

27

16 квітя 2013 р. вийшов з друку двадцять сьомий номер всеукраїнського журналу «ORGANIC UA». Для читачів ми пропонуємо багато цікавих та пізнавальних матеріалів щодо продуктів харчування, аналітичну інформацію, думки відомих людей про органічні продукти тощо. А також спеціально за проханнями читачів кулінарні рецепти, які Ви з легкістю зможете приготувати на своїй кухні і порадувати ними Ваших коханих і друзів.

Короткий зміст:

* Biofach 2013: органік набирає обертів

* Антиоксиданти: секрет вічної молодості

* Терен: терпкий і колючий природний цілитель

* Органічне птахівництво: умови вирощування

* Трьохтомник до ювілею В. І. Вернадського

 

Більше читайте на сторінках журналу, який можна замовити в офісі Федерації органічного руху України.

 

Читайте двадцять восьмий номер журналу "ОRGANIC UA"!

 

28

6 вересня 2013 р. вийшов з друку двадцять восьмий номер всеукраїнського журналу «ORGANIC UA». Для читачів ми пропонуємо багато цікавих та пізнавальних матеріалів щодо продуктів харчування, аналітичну інформацію, думки відомих людей про органічні продукти тощо. А також спеціально за проханнями читачів кулінарні рецепти, які Ви з легкістю зможете приготувати на своїй кухні і порадувати ними Ваших коханих і друзів.

Короткий зміст:

* Ферма Папи Римського: приймає гостей

* Чому органічні продукти дорожчі? - 10 причин

* Вітамін: для організму людини

* Органічний тиждень: святкує весь світ

* Саудівська Аравія курс на органік

 

Більше читайте на сторінках журналу, який можна замовити в офісі Федерації органічного руху України.

 

Читайте двадцять дев'ятий номер всеукраїнського журналу "ORGANIC UA"

 

29 листопада 2013 р. вийшов з друку двадцять дев'ятий номер всеукраїнського журналу «ORGANIC UA». Як і завжди, читачам ми пропонуємо велику кількість цікавих та пізнавальних матеріалів щодо розвитку органічного руху як в Україні, так і світі.

 

29

Значна частина матеріалів присвячена Органічному тижню, що проходив в Україні у вересні цього року, здоровим продуктам харчування, є аналітична інформація щодо органіку, думки відомих людей про органічні продукти тощо. Особливою темою двадцять дев"ятого номеру є законодавство щодо органіку, що з'явилося в Україні у жовтні 2013 р.

Рубрика «Кулінарний шедевр» порадує читачів кулінарними рецептами, які Ви з легкістю зможете приготувати на своїй кухні, залишивши приємні спогади для Ваших коханих і друзів.


Короткий зміст:

* Органічний тиждень в Україні: день за днем

* Україна "органічний" закон підписано

* П'ятий Всеукраїнський Ярмарок органічних продуктів

* Міцний імунітет: що їсти взимку?

* Персик: символ молодості та довголіття


Більше читайте на сторінках журналу, який можна замовити в офісі Федерації органічного руху України.

Джерело: http://organic.com.ua

 

Читайте тридцятий номер всеукраїнського журналу "ORGANIC UA"

 

18 березня 2013 р. вийшов з друку тридцятий номер всеукраїнського журналу «ORGANIC UA»

 

30

Читачам пропонуються цікаві та пізнавальні матеріали щодо розвитку органічного сектору в Україні та світі.

Значна частина матеріалів присвячена підведенню підсумків діяльності органічного ринку в Україні в 2013 році, а також участі українських органічних виробників у всесвітньовідомій виставці "BIOFACH" у Німеччині. В журналі представлена аналітична інформація щодо органіку, думки відомих людей про органічні продукти, велика рубрика присвячена здоровим продуктам харчування, зокрема, зроблений акцент на сокотерапії.

Розділ «Кулінарний шедевр» порадує читачів рецептами, які Ви з легкістю зможете приготувати на своїй кухні, залишивши приємні спогади для своїх рідних і друзів.

 

Короткий зміст:

* Органічний сектор України: результати 2013 р.

* BIOFACH 2014: Україна розширяє горизонти

* 5 ідей екопобачення

* ГМО: де ховаються мутанти?

* Сокотерапія: обери свій сік здоров'я.


Більше читайте на сторінках журналу, який можна замовити в офісі Федерації органічного руху України.

Джерело: http://organic.com.ua

 

Читайте тридцять третій номер всеукраїнського журналу "ORGANIC UA"

 

30 жовтня 2014 р. вийшов з друку тридцять третій номер всеукраїнського журналу«ORGANIC UA». Читачам пропонуються цікаві та пізнавальні матеріали щодо розвитку органічного сектору в Україні та світі.

 

33

Основною темою номеру стали головні події в українському органічному секторі - Органічний тиждень в Україні та Шостий Всеукраїнський Ярмарок органічних продуктів. Окрім цього, в номері представлено багато корисної інформації щодо органічного харчування.

В рубриці «Корисно знати» представлений цікавий матеріал щодо опеньок. Розділ «Кулінарний шедевр» порадує читачів рецептами кримсько-татарської кухні, які Ви з легкістю зможете приготувати власними руками.

Короткий зміст номеру:

* Органічний тиждень в Україні.

* Зелень на зиму.

* 11основних помилок при зберіганні їжі.

* BIOCOOP кооперує органічну Францію.

* Miss Organic Style-2014.

і багато іншого.


Більше читайте на сторінках журналу, який можна замовити в офісі Федерації органічного руху України.

Джерело: http://organic.com.ua