Олія ятрофи: біопаливо майбутнього?

Share on Facebook

 

jatrofa

За прогнозами експертів уже до кінця 2015 р. Індонезія стане лідером з виробництва олії ятрофи, загальний об’єм виробництва якої сягне близько 15 млн тонн на рік.

Олію ятрофи добувають із насіння плодів дерева Jatropha curcas – рослини сімейства Молочайні, вид роду Ятрофа, що росте у пустелях Центральної Америки.

Ця токсична рослина має високий виробничий потенціал: вона дає врожай до 11 місяців на рік та має життєвий цикл 40-50 років. Олія, яку виробляють з ятрофи, має переважно промислове використання, тому може застосовуватися для виробництва біодизельного пального, електроенергії або біогазу.

З огляду на це Індонезія може стати основним джерелом постачання енергоресурсів, для виробництва біопалива, яке має зростаючу популярність у Європі. Такий попит створить джерело доходів для місцевого населення: фермери зможуть продавати насіння ятрофи чи вже готову олію на замовлення.

До речі, цю олію традиційно використовували у віддалених селищах як пальне для приготування їжі чи для освітлення. Її також застосовують для виробництва мила, косметичних засобів, хімічних продуктів та мастил.

Можливо, саме олія ятрофи може стати рішенням переходу на «зелене» паливо та вирішить проблему знищення невідновних природних надр Землі.

 

www.bulkoil.com


Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 01-02 (14)' 2011

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: