Органік, як шлях до незалежності

Share on Facebook

Органічний сектор знаходиться під впливом та, в свою чергу, впливає на цілу низкуфакторів. Особливо варто звернути увагу на нещодавнє оприлюднення двох фактів:


212

1) оголошення результатів досліджень Citigroup Inc. і Геологічної служби США щодовартості запасів рудних корисних копалин в різних країнах світу, в т.ч. в Україні - $510млрд. (4 місце в світі!). На першому місці опинилася ПАР, вартість запасів руднихкорисних $ 2,5 трлн, на другому - Росія ($ 794 млрд), на третьому - Австралія ($ 737 млрд).

2) майже в той же день українською владою підписано харківський пакт - наша, одна знайбагатших держав планети, в обмін на поставки газу, погодилась щонайменше до 2042р. бути країною з обмеженим суверенітетом.І це не нонсенс, не подія, характерна лише для поточної ситуації в нашій державі, а, нажаль, світова тенденція, результат холодних газових, нафтових (енергетичних) воєн, якібезперервно відбуваються в світі і які не оминають нашу країну.Одними з важливих кроків, які варто зробити задля зміцнення власної незалежностіта протистояння іноземній військовій та економічній експансії, зменшення небезпекизагострення газових та нафтових війн, є збільшення споживання органічних продуктів таподальший розвиток в Україні органічного виробництва. 

Основними причинами, чомуорганічний сектор здатен допомогти уникнути енергетичних війн, є:
Милованов

1. Конвенційне сільське господарство використовує для виробництва продукціїрізноманітні агрохімікати, які, у свою чергу, потребують затрат сирої нафти. Накожен кілограм синтетичного нітрогену, який міститься у хімічних мінеральнихдобривах, використовується 1 літр сирої нафти. Обираючи органічну продукцію,Ви споживаєте продукти, які були вирощені з використанням меншої кількостінафтопродуктів. Це означає, органічна продукція має значно менше зв’язків зкраїнами багатими на газ та нафту, які часто втягуються у війну за нафтові та газовіродовища.
2. Споживання органічної продукції, зокрема, протистоїть американській окупаціїІраку, ослаблює залежність нашої країни від сусідньої «газової» держави, зменшуєймовірність початку нових війн з сусідніми країнами-членами ОПЕК, знижуєруйнівний вплив людства, у т.ч. нафтової індустрії, на навколишнє середовище.Найкраще обирати вітчизняну, українську органічну продукцію, тим самимзменшуючи використання пального на транспортування. Шукайте органічніЯрмарки, фермерські базари або замовляйте продукцію безпосередньо у фермерів.Зважаючи на сучасні нафтові війни та глобальні зміни клімату, варто обмежитипродаж дешевої неякісної імпортованої продукції, розвиваючи власне виробництвоорганічних продуктів.
3. У конвенційній продукції на кожну калорію енергії, отриманої від Сонця, 4-10калорій утворюється за рахунок нафтопродуктів. Наприклад, 4% енергетичногобюджету США витрачається на вирощування конвенційної продукції, тоді як 10-13% витрачається на розповсюдження цієї продукції.
4. Варто розглянути можливість вегетаріанства. 70% усього урожаю зернових уСША йде на годівлю худоби для виробництва м’яса та молока. Але в результаті,цим м’ясом можна нагодувати лише 1/5 частину населення, у той час як хлібомта крупами можна б було нагодувати вдвічі більше людей. Хоча органічне м’ясовідповідає усім вимогам етики виробництва м’яса, зараз саме час переглянутиособисті погляди на мораль у світлі сучасних газових війн.

5. Війни завдають сильного руйнівного удару навколишньому середовищу. Військовілітаки, кораблі, танки, бомби сіють екологічне лихо. Наприклад, у Іраку Хусейнвикористовував сиру нафту як знаряддя руйнування навколишнього середовища.Танки з обох сторін стирають на порох поверхню ґрунту та усю рослинність упустелі. Від розлиття Іраком у 1991 р. під час війни у Перській затоці сирої нафтитисячі морських птахів загинули у нафтових плямах на поверхні моря, зріс рівеньморя, знищивши коралові рифи, було знищено тисячі тон риби та планктону. Сотніжителів Кувейту та частини Ірану зіткнулися з багатьма проблемами здоров’явнаслідок тривалого вдихання чорного диму, який виник у результаті спалюваннянафтових полів. Багато говорилось про низку екологічних проблем, що виникли врезультаті нещодавньої війни в Грузії. Загалом наявність чужоземного військовогофлоту на території країни, звісно, нічого крім шкоди, в т.ч. екологічної, неприносить.

6. Щоб зменшити залежність від невідновлюваних газових та нафтових родовищ,віддавайте перевагу громадському транспорту або пересувайтесь містом навелосипеді! Якщо ж ви не можете відмовитися від машини, можна перейти наелектро-, тепло- чи аеродвигуни. Нині багато автовиробників, серед яких Ніссан,Форд та Тойота, почали випускати екологічно дружні, однак потужні автомобілі.
В7. икористовуйте поліетиленові пакети повторно, а ще ліпше почнітьвикористовувати багаторазові торби, зроблені з органічної бавовни. У магазиніобирайте продукти не у пластиковій, а в екологічно безпечній упаковці. Дайтезрозуміти виробникам вашої улюбленої продукції, що ви бажаєте використовуватилише скло та інші екологічно дружні пакувальні матеріали. Слідкуйте також затим, щоб не витрачати дарма електроенергію як вдома, так і на роботі.
8. Задумайтесь на тим, щоб більше використовувати одяг з органічної бавовни – цене лише зменшення проблем алергії, але й зменшення використання продуктівпереробки вуглеводню, які масово застосовують при конвенційному виробництві.
9. Варто максимально намагатись використовувати енергозберігаючі технології таальтернативні види енергії, включаючи вітрову та сонячну, як це вже широкопрактикується в країнах ЄС.
Прихильники газових та нафтових війн не обов’язково є кровожерливими10.пропагандистами. Разом з тим, це не значить, що противники війни є активнимиприхильниками жахаючого режиму у певній країні. Якщо ви були противникомвійни у Іраку, напевне, що ви і досі залишаєтесь вірними своїм переконанням.Зазначимо, що однією з цілей противників війни у Перській затоці булоупевнитись, що вона не стане причиною затяжної війни з іншими країнами, такимияк Іран, Сомалі, Нігерія, Північна Корея, Венесуела, іншими державами, якіформують свою політику, розмахуючи при цьому газовим мечем.Ми живемо в мирній країні, що займає лиш 0,4% суходолу планети, але в нас зосередженобільше 120 видів корисних копалин, левова частка найкращих чорноземів світу.Наша земля благословенна Богом, щоб її не топтали чужоземні військові, а щоб вона,завдячуючи нашій праці, годувала здоровими, сертифікованими органічними продуктамияк свою націю, так і інші мирні народи світу.


То ж давайте жити у стилі ОРГАНІК!


Читайте більше на сторінках журналу  "ORGANIC UA" 05-06 (08)' 2010

 

З повагою,

Голова Правління Федерації органічного руху України

к.е.н. Є.В.Милованов

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: