Алекс Подолінський: відомий біодинамік на батьківщині предків

Share on Facebook

 

Цього літа один із найвідоміших біодинаміків світу вже втретє відвідав Україну на запрошення Федерації органічного руху України. Незважаючи на свої 86 років, Алекс Подолінський продовжує займатися землеробством та подорожувати світом, безкоштовно поширюючи свої знання серед тисячі послідовників.


31

Візит до України став одним з етапів цьогорічного європейського турне, де всі бажаючі мали змогу отримати цінні поради, ідеї щодо збереження родючості ґрунту та ведення біодинамічного господарства.

 

Після серії лекцій в Італії, Німеччині, Хорватії, Данії, Швеції метр біодинаміки знову прилетів до нашої держави. І невипадково, адже, як відомо, родинні корені Алекса Подолінського походять саме з України, оскільки його батьки – вихідці з Черкащини й покинули рідну землю лише після Жовтневої революції. Згодом сам Алекс під впливом обставин емігрував до Австралії, де самостійно почав займатися землеробством, втілювати у життя та розвивати біодинамічний рух. У складних погодних умовах, на доволі бідних ґрунтах на основі власних спостережень природних процесів, використовуючи власноруч приготовані біодинамічні препарати у поєднанні з великою дозою здорового глузду, він уже за два роки спромігся відновити родючість ґрунту та отримати чи не найвищі врожаї та удої молока у регіоні. Нині йому завдячують багато фермерів з різних країн світу, маючи можливість використовувати його досвід та отримувати чудові врожаї часто у дуже складних умовах. 

26 та 27 липня 2011 р. в Україні Алекс Подолінський прочитав свої лекції для всіх прихильників біодинаміки та власного практичного досвіду. Свою роботу фахівець розпочав у с. Берлин Бродівського р-ну Львівської обл., продовжуючи минулорічну діяльність. Там місцеві практики біодинамічного господарювання, фермери та власники присадибних ділянок прослухали лекцію на тему «Біодинамічна агрокультура», яка, безумовно, викликала жвавий інтерес усіх присутніх. Під час спілкування пан Подолінський відзначив помітний прогрес у приготуванні не лише біодинамічних препаратів, але й загалом розвитку біодинамічного господарювання в Україні. Особливо він захоплювався успіхами галицьких фермерів.

Без перебільшення, досвід пана Подолінського в біодинаміці є неперевершеним, тому впродовж останніх років Алекс подорожує світом, розповідаючи слухачам не лише про принципи та особливості біодинамічного господарювання, але й про те, як правильно готувати біодинамічні препарати та практично їх застосовувати.

Не стала виключенням і лекція на тему «Гострі питання сільського господарства – біодинамічні відповіді», прочитана А. Подолінським у Києві в Національному університеті біоресурсів та природокористування. Присутні фермери, фахівці аграрного ринку, викладачі та студенти, представники громадських організацій та просто прихильники біодинаміки не залишилися байдужими до відвертого погляду на гострі питання нинішнього стану ґрунтів, екології та навколишнього середовища й намагалися отримати максимум інформації «з перших рук». Сподіваємося, що завдяки отриманим знанням українські фермери, які роблять перші кроки в біодинаміці, досягнуть не менших успіхів, ніж їхні австралійські та італійські колеги.

Завершивши свій візит, Алекс полетів продовжувати проведення своїх біодинамічних семінарів у Великій Британії, Франції та інших європейських країнах, сподіваючись ще на нові зустрічі в Україні!

 

Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 09 (19)' 2011

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: