Органік - це життя

Share on Facebook

«Органік – це життя!» Девіз Міжнародного органічного конгресу IFOAM у Кореї не викликав жодних заперечень у його учасників, а якщо й були будь-які коментарі з цього приводу, то виключно дружні.


життя

Наприклад, колишній президент цієї організації Гунар Рундгрен зі Швеції відзначив, що гасло «Органік – це любов» ще краще відображає атмосферу як усього заходу, так і органічного руху в цілому. Це зауваження, до речі, прозвучало відразу після хвилюючої розповіді про історію розвитку сучасного органічного землеробства на Кубі. Про те, як жителі острова Свободи, в умовах економічної блокади з боку США і цілковитої зради своїх колишніх союзників з боку Росії та інших «постсовєтських» країн, знайшли в собі сили, внутрішні резерви (насамперед саме людські) для того, щоб не стати ні перед ким на коліна, виявити свої щирі почуття любові до Батьківщини, максимально зменшити споживання паливно-мастильних матеріалів, майже повністю відмовитись від мінеральних добрив, хімічних засобів захисту і перейти переважно до 

Миловановорганічних методів господарювання як у селах, так і в містах. Мабуть, і на Кубі відоме прислів’я: «Любиш своє поле – виривай бур’яни», хоча там, звісно, не зупинилися лише на дідівських методах господарювання, почали поглиблено вивчати і втілювати в життя новітні біологічні методи боротьби зі шкідниками та хворобами тощо. При цьому досягли неабияких успіхів, і тепер чимало зачарованих фахівців з розвинених країн їздять туди переймати досвід.

До чого це я? Органічний ринок розвивається в усьому світі. Міжнародний і вітчизняний досвід свідчать не лише про харчові, екологічні, але й економічні переваги як самих органічних продуктів, так і методів їх виробництва. І в дні святкування Міжнародного дня продовольства незайвим буде відзначити, що перехід до органічного виробництва – один із шляхів вирішення не лише питання безпеки продовольства, але й енергетичної незалежності держави, що, на жаль, упродовж останніх років у нас стає все актуальнішим із наближенням холодної пори.

Перші кроки поширення органічного виробництва в Україні вже зроблено. Чи не найкращий спосіб у цьому пересвідчитися – завітати 15 жовтня на ІІІ Всеукраїнський ярмарок органічних продуктів у Києві! Запрошуємо Вас та Ваших рідних, близьких та друзів! Прийдіть, скуштуйте, зробіть свій вибір!


Давайте жити у стилі ОРГАНІК! Читайте більше на сторінках журналу  "ORGANIC UA" 10 (20') 2011

 

З повагою,

Голова Правління Федерації органічного руху України

к.е.н. Є.В.Милованов

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: