Польща: Золотий Хрест за органічний рух

Share on Facebook

poland

До 20-ї річниці Асоціації виробників органічної продовольчої продукції «Еколенд» Президент Польщі Лєх Качинський нагородив активістів за їхні заслуги в розвитку сільського господарства. Це подяка людям, які докладають зусиль для розвитку органічного виробництва в Польщі. Нагороди вручив радник Президента з питань сільського господарства на 15-ому Національному дні органічного поля у вересні 2009 р.

 

Зокрема, за 20-річну добровільну працю на благо країни та розвиток сільської місцевості, за надання безкоштовної юридичної допомоги фермерам, за особливі внески в розвиток органічного сектору Польщі Золотим Хрестом було нагороджено директорку сертифікаційного органу «Біоексперт» Дороту Метеру, піонерку органічного руху Польщі та представницю країни в правлінні IFOAM EU Group.

 

Органічний рух у Польщі став поступово розвиватися ще на початку 1980-х рр., коли проводили перші лекції з біодинамічного сільського господарства. І лише після політичних змін у 1989 р. було зареєстровано асоціацію «Еколенд» як першу органічну неурядову громадську організацію. Вже 1990 р. 29 органічних фермерів отримали її сертифікати.

 

Велика хвиля зростання органічного руху була пов’язана зі вступом Польщі до ЄС та впровадженням субсидій органічним фермерам у рамках програм розвитку сільського господарства. У 2008 р. налічувалось близько 15 тис. органічних господарств (майже 1% від загальної кількості аграрних підприємств), серед яких – 236 підприємств-переробників. Загальна площа сертифікованих органічних земель становила понад 314 тис. га.

 

За всю історію розвитку органічного руху було розроблено чимало шляхів збуту органічної продукції, як наприклад: прямі продажі з поля, фермерські базари, супермаркети, спеціалізовані та інтернет-магазини. Споживачі також можуть дістати інформацію про органічні продукти з теле- та радіопрограм; студенти мають змогу вивчати органічне сільське господарство в окремих вишах.

Багато мрій Польщі щодо розвитку органічного руху вже здійснено, проте й на майбутнє постає дедалі більше завдань!

 

www.organic-market.info

 

Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 03' 2009

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: