Кава вранці вбереже водіїв від аварій

Share on Facebook

 

Кава не лише стимулює, а й сприяє більшій уважності за кермом. Водії, які здійснюють перевезення на великі дистанції і п'ють каву, мають менше аварій — такими є висновки дослідження безпеки на дорогах, проведеного в Австралії.

 

513

Дослідники кажуть, що виявили цей зв'язок, коли порівняли 530 водіїв вантажівок, які нещодавно потрапили в ДТП, і 517 водіїв, які не мали аварій.

Кава та інші напої, які містять стимулятор кофеїн, зменшують ризик аварій, імовірно, через те, що збільшують активність організму, повідомляє спеціалізоване видання British Medical Journal.

Водночас експерти з питань дорожньої безпеки наголошують, що кофеїн не повинен заміщати водіям сон.

У дослідженні понад третина опитаних сказали, що вживали кофеїн у напоях, а половина з них стверджували, що робили це виключно для того, щоб не заснути.

Водії, які пили каву чи інші напої з кофеїном, щоб не заснути за кермом, зменшували імовірність аварії на 63% порівняно з водіями, які не вживали кофеїн. Такі висновки були зроблені після врахування цілої низки інших факторів, таких як вік, досвід, відстань перевезень, кількість перерв на сон тощо.

Якщо водій потрапляв у ДТП упродовж останніх 5 років, то імовірність нових аварій за участі цього водія зростала на 81%.

Приблизно 70% опитаних водіїв сказали, що зупинялися для короткого сну, коли почувалися втомленими.

Керівник дослідження Ліса Шарвуд і її колеги з університету Сіднея кажуть, що переваги перепочинку зрозумілі, але поки що не зрозуміло, від чого водії отримують найбільше користі — короткого сну чи кави.

Британські експерти з питань безпеки на дорогах заперечують, що єдиним реальним засобом від втоми за кермом є сон.

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: