Органічне землеробство забезпечує конкурентні прибутки

Share on Facebook

 

Система органічного землеробства здатна забезпечити не менші врожаї та набагато вищий економічний результат, ніж кукурудзяно-соєва конвенційна сівозміна, – такого висновку дійшли вчені Айовського державного університету (США), підбивши підсумки 13-річного порівняльного агроекологічного дослідного експерименту. Довготривалий університетський експеримент було розпочато у 1998 р. на базі демонстраційної ферми при Айовському університеті.


23

«Трирічний перехідний період виявився найважчим», – розповідає д-р Делайт, керівник проекту, пояснюючи, що дослідження було розпочато для того, щоб допомогти фермерам легше зробити вибір на користь органічного виробництва. Проведений експеримент доводить, що органічні культури можуть конкурувати з конвенційними навіть у перехідний період. Середньозважені показники за 13 років роботи показують, що врожаї кукурудзи, сої та вівса були рівними чи навіть дещо перевищували врожай конвенційних відповідників. Крім того, не відрізняється і врожайність люцерни та озимої пшениці.

Органічні культури мають вищу ціну на ринку, а також не потребують використання таких дорогих матеріалів, як хімічні гербіциди чи синтетичні добрива, для їх вирощування. Як результат, вони є більш прибутковими, ніж конвенційні культури. Дослідники підрахували чистий прибуток органічного фермера після відрахування виробничих витрат і витрат на оплату праці й оренду землі для обох систем. Прибутковість органічного виробництва не поступається конвенційному: у середньому органічне землеробство приносить на 80 дол./га більше, ніж конвенційне.

На додачу до своєї прибутковості органічне землеробство відновлює здоров’я та родючість ґрунтів – загальний вміст азоту в ґрунті підвищується на 33%, збільшується концентрація вуглецю, калію, фосфору, магнію і кальцію. Отримані результати свідчать про те, що органічні методи господарювання сприяють підвищенню ефективності використання поживних речовин з ґрунту і вуглекислого газу з повітря.

Результати дослідження Айовського університету перегукуються з результатами 30-річного аналогічного експерименту, проведеного Інститутом Родейла (США). Вчені цього інституту також підтверджують, що система органічного землеробства (порівняно з конвенційною) забезпечує не менші врожаї та істотно вищі прибутки. Органічну кукурудзу визнано особливо прибутковою культурою: навіть у посушливі роки її врожайність на 31% вища за конвенційний аналог. Крім того, вчені підрахували, що органічне землеробство споживає на 45% менше енергії, що, своєю чергою, позитивно відзначається на зменшенні викидів парникових газів у атмосферу.

 

Цю та інші статті читайте на сторінках Всеукраїнського органік журналу "ORGANIC UA" 06-08 (24)' 2012

Комментарии (1)
104.01.2014 16:44
Біомагазин
www.biomagazyn.com.ua - якісна органічна продукція

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: