Китай перегляне своє органічне законодавство

Share on Facebook

 

Органічне сільське господарство набуло популярності серед китайців лише з середини 2000-х років. Після багатьох внутрішніх та міжнародних продовольчих скандалів уряд Китаю таки вирішив переглянути правила органічного виробництва у країні, аби забезпечити своїм споживачам прозоре виробництво органічних продуктів та найвищу якість продукції.


24

Прийняття нового законодавства означає, що органічні виробники будуть змушені працювати за більш суворими правилами. Проф. Менг Фанкяо з Китайського сільськогосподарського університету коментує: «За новими правилами кожен органічний продукт має бути промаркований новим ідентифікаційним стікером, який випускатиме сертифікаційний орган. За кодом стікера на офіційному сайті сертифікаційної компанії споживачі зможуть знайти повну інформацію про продукт. Якщо будь-яка компанія порушить нові законодавчі норми, їй буде заборонено будь-яку діяльність терміном на 5 років».

Нині у Китаї працює 23 незалежних сертифікаційних органи. Експерти говорять, що нове законодавство створить більшу конкуренцію серед виробників продовольчої продукції. А це лише на користь споживачам, адже нові правила органічного виробництва надають більше гарантій якості та забезпечують прозорість виробництва.

Споживачі платять вищу ціну за органічні продукти, а нове законодавство гарантуватиме цим покупцям, що вони отримують саме те, за що платять свої гроші. Проте, незважаючи на добрі наміри, воно може принести непередбачені наслідки безпосередньо для органічних фермерів.

Нова ініціатива уряду має позитивні та негативні сторони. З одного боку, всі компанії працюватимуть більш прозоро та чесно, оскільки компанії, які не здатні забезпечити цілісність свого виробничого ланцюга та вироблятимуть псевдоорганічні продукти, отримають заборону на свою діяльність. З іншого боку, це призведе до підвищення витрат органічних фермерів, і, як результат, цін на кінцеву продукцію. Проте експерти та учасники органічного ринку сподіваються, що нові правила органічного виробництва принесуть світле майбутнє як для виробників, так і для споживачів органічних продуктів.

 

Цю та інші статті читайте на сторінках Всеукраїнського органік журналу "ORGANIC UA" 06-08 (24)' 2012

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: