Синій колір проганяє сонливість

Share on Facebook

 


Вплив тих або інших кольорів на психіку, зовнішність і навіть на долю людини науково доведено багатьма дослідженнями. Саме тому так важливо вміти вибрати «свій» колір в одязі, інтер’єрі, а також в певній ситуації.

 

За допомогою кольору можна навіть впливати на людей, що вас оточують! Стівен Локлі з жіночого госпіталю в Бостоні і група його колег з ряду інших організацій відкрили, що синє світло допомагає придушити сонливість людини в нічний час, якщо вона змушена працювати і зберігати концентрацію уваги.

Невелике дослідження на 16 добровольцях показало, що сині вогні «піднімали» їх, допомагаючи залишатися діяльними серед ночі, проганяючи сонливість, на противагу ситуації, коли такого світла не було.

Автори роботи вважають, що синє світло може допомогти в тих випадках, коли людина змушена працювати вночі, або, скажімо, вести автомобіль. Але тут необхідно поставити більше дослідів. До того ж, застерігають медики, у великих дозах синє світло може зашкодити очам. Нове відкриття узгоджується з іншими дослідженнями, що розкривають зв'язок зору з циклами неспання і сну, і з ходом біологічного годинника.

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: