Кава врятує жінок від депресії

Share on Facebook

 


Гарні звістки для любителів кави опублікували вчені зі США – 4 чашечки ароматного напою на день значно знижують ризик розвитку депресії - захворювання, яке стало бичем цивілізованого світу.


кава

Провда, результати дослідження вчених із центру здоров'я при медичному центрі Гарвардського університету в місті Бостон (Harvard School of Public Health, Boston) порадують тільки представниць прекрасної статі – автори дослідження виявили, що «антидепресивний» ефект чорної кави, згідно з результатами їх наукової роботи, поширюється тільки на жінок.

Учені під керівництвом професор Альберто Ашеріо протягом 10 років вивчали стан здоров'я 50 739 жінок, яким до початку тривалого дослідження в 1996 році виповнилося не менше 63 років і в яких у той момент не було симптомів депресії.

Учасниці дослідження відповідали на запитання спеціальної анкети, присвяченої тому, які напої вони п'ють регулярно, включаючи каву, чай, газовані безалкогольні напої,  каву без кофеїну, гарячий шоколад тощо.

За  період з 1996 по 2006 рік діагноз «депресія» був уперше поставлений 2 607 жінкам. Зіставлення споживання чорної кави з захворюваністю депресією показало, що в жінок, які випивали по 2-3 чашки кави щодня, ризик розвитку депресії в порівнянні з учасницями, які споживали по 1 чашці або менше на тиждень, знижувався на 15%. А учасниці дослідження, які випивали на день по 4 чашки ароматного напою й більше, тим самим знижували ризик розвитку недуги на 20%.

« Імовірно, виявлений нами ефект пов'язаний з тим, що кофеїн впливає на вивільнення в головному мозку деяких нейромедіаторів, включаючи допамін і серотонін, які беруть участь у створенні настрою», – пояснює професор Альберто Ашеріо.

Науковець додав, що, можливо, результати цього дослідження  ще й стануть у деякій мірі розрадою для тих жінок, які звикли пити багато кави й переживають із цього приводу.

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: