Захистити здоров'я нації

Share on Facebook

 

Депутат від фракції ЛДПР Валерій Селезньов вніс до Держдуми законопроект, що встановлює акцизи на безалкогольні енергетичні напої на рівні акцизів на пиво, повідомив «РИА Новости» автор законопроекту.


акциз, алкогольЗа його словами, до статті 50 Бюджетного кодексу РФ та частину другу Податкового кодексу пропонується внести поправки, які відносять безалкогольні енергетичні напої до підакцизних товарів.
«Ставки акцизів на них пропонується встановити на рівні акцизів на пиво з вмістом об'ємної частки спирту від 0,5 до 8,6% включно (з 1 січня 2012 року - 12 рублів за літр, з 1 січня 2013 року - 13 рублів)», - сказав депутат.
Він уточнив, що акцизи на енергетики пропонується цілком направляти в федеральний бюджет.
За словами Селезньова, головна мета ініціативи - захистити здоров'я нації, і насамперед молоді від шкідливого впливу енергетиків. За даними парламентарія, в 2009 році в країні було продано 103 000 000 літрів енергетичних напоїв, а до 2014 року, за експертними оцінками, продажі можуть досягти 150 мільйонів літрів.
«Як бачимо, йде масове споювання молоді дешевим зіллям, їх підносили під прапором тонізуючих напоїв», - констатував Селезньов.
За його інформацією, такі напої заборонені до вільного продажу у Франції, Данії і Норвегії.
Як відзначається до пояснювальної записки до законопроекту, доходи федерального бюджету від акцизів на енергетики перевищать 120 мільйонів рублів на рік.

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: