Урядом схвалено постанову щодо запровадження в Україні системи сертифікації органічної продукції

Share on Facebook

kmu

21 жовтня 2020 р., на засіданні Кабінету Міністрів України  прийнято постанову «Про затвердження Порядку сертифікації органічного виробництва та/або обігу органічної продукції та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 жовтня 2019 р. № 970».

Рішення Уряду Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко прокоментував так: «Україна є важливим постачальником органічної продукції на іноземні ринки, щороку нарощуючи обсяги експорту. В той час як раніше виробники сертифікували своє виробництво за законодавством інших країн, переважно ЄС, відтепер Україна матиме власну систему сертифікації відповідно до національного законодавства. Такі зміни сприятимуть розвитку та прозорості вітчизняного органічного сектору та покращенню іміджу України на світовій торговій арені».

Згаданою постановою затверджено Порядок сертифікації органічного виробництва та/або обігу органічної продукції, яким передбачається, зокрема, визначити:

вимоги до сертифікації органічного виробництва та/або обігу органічної продукції;

порядок видачі сертифіката, його дубліката та форму.

Крім цього, передбачається внесення змін до Порядку (детальних правил) органічного виробництва та обігу органічної продукції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 жовтня 2019 р. № 970, в частині доповнення положеннями, що визначають вимоги до ведення виробниками документування своєї діяльності, що є обов’язковою умовою для проведення сертифікації виробництва як органічного.

За словами Голови Правління Федерації органічного руху України Євгена Милованова, факт прийняття згаданої постанови наближає українських виробників до можливої органічної сертифікації відповідно до вітчизняного законодавства і розпочатися воно може вже наступного року.


Цього ж дня рішенням Уряду схвалено розроблену Мінекономіки Концепцію державної цільової програми розвитку овочівництва до 2025 року, яка спрямована на розвиток галузі овочівництва та забезпечення населення високоякісною овочевою продукцією.


 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: