Уряд включив яловичину і цукор-рафінад до товарів преміум-сегменту

Share on Facebook

 

Уряд відмовиться від держрегулювання цін на яловичину та інші «товари так званого «преміум-сегменту».


492Про це йдеться в проекті постанови Кабміну про Порядок декларування зміни гуртово-відпускних цін на продовольчі товари.

Згідно з проектом, уряд, зокрема, має намір повністю відмовитися від держрегулювання цін на яловичину. Причиною такого кроку зазначено незначну частку її споживання населенням (16% у структурі споживання м’яса) і важкий поточний стан вітчизняного скотарства.

Також виключені зі списку регульованих товарів: свинина без кістки, м’ясо качок, гусей, індиків та інші види птиці (за винятком курятини), яйця курячі добірні і вищої категорії, цукор-рафінад і тростинний цукор.

Крім того, не будуть підлягати держрегулюванню ціни на продукцію, розфасовану в скляну тару, зокрема сметану та олію.

У перелік товарів, ціни на які регулює держава, запроваджується нова позиція — вівсяна і пшоняна крупа. Як випливає з опублікованого на сайті Міністерства економічного розвитку коментаря до проекту, це обумовлено популярністю цих товарів серед населення, в першу чергу найменш захищених його верств.

У коментарі Мінекономрозвитку наголошується, що новий перелік передбачає зменшення адміністративного втручання в процес ціноутворення на продовольство і орієнтований на потреби населення з низьким рівнем доходів.

«Зі сфери державного цінового регулювання виключаються продовольчі товари так званого «преміум сегменту», вироблені за поліпшеною технологією, розфасовані із застосуванням пакувальних матеріалів поліпшеної якості (тара скляна, керамічна тощо) — йдеться в коментарі.

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: