Іван Євгенович Овсінський

Share on Facebook

 

Овсінський Іван Євгенович народився в Летичівському уїзді Подільської губернії в сім’ї поміщика. Після навчання в Кам’янець-Подільській гімназії навчався в Новоросійському університеті в Одесі.


За свою політичну діяльність відбув п’ять років заслання на півночі Росії, після чого зосередився на вивченні світового досвіду агровиробництва та вдосконаленні традиційних методів, притаманних, зокрема, сільському господарству Китаю, в рідній Україні, ставши одним з перших, хто почав не лише вирощувати сам, але й пропагувати серед інших сою, далекоглядно передбачивши її колосальний потенціал для розвитку як рослинництва, так і тваринництва. Одним з перших у світі заявив про небезпечність захоплення мінеральними добривами. На протязі десятків років, обігнавши своїх північноамериканських колег принаймні на півстоліття, успішно відпрацьовував новітні методи мінімального обробітку ґрунту, які ввійшли в історію, як «нова система землеробства Овсінського».

Знадобися час, щоб, підтверджуючи тезу про те, що немає пророка у своїй Вітчизні, ідеї, напрацювання Великого аграрія України, почали нарешті активно втілюватися в життя його нащадками.

Федерацією органічного руху України вперше сучасною українською мовою основну працю І.Є.Овсінського «Нова система землеробства» було видано в 2007 р. Книга, як і сто років тому, викликала досить жвавий інтерес серед самого широкого кола читачів. Саме тому було прийнято рішення про пошук інших незаслужено забутих праць нашого земляка. Результатом цієї роботи став черговий том Бібліотеки журналу ORGANIC UA: Вибрані твори І.Є.Овсінського «До кращого врожаю».

 

Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 03' 2009

Comments (1)
1Thursday, 22 December 2016 16:17
Dima
Доброго дня. Чи входить до книги "До кращого врожаю" Сам твір І.Є. Овсінського Нова система землеробства? Дякую.

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: