Білорусь активізує діяльність в органічному секторі

Share on Facebook

 

В Мінську (Білорусь) у рамках Х Республіканського екологічного форуму відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Органічне сільське господарство і перспективи його розвитку в Білорусі».


484

Організована Міністерством природних ресурсів і охорони навколишнього середовища Республіки Білорусь, Міністерством сільського господарства і продовольства Республіки Білорусь, Республіканською науково-технічною бібліотекою, а також такими громадськими організаціями, як Центр екологічних рішень та «Екодім».

Метою конференції було сприяння обміну досвідом і науково-технічними досягненнями в органічному землеробстві для об’єднання зусиль Уряду Республіки Білорусь, компетентних державних органів, учених, спеціалістів закладів освіти, сільськогосподарських підприємств і широкого впровадження органічного сільського господарства в Білорусі.

У заході взяли участь близько 70 наукових співробітників і аграрних фахівців з більш ніж 40 державних та громадських організацій, зокрема спеціалісти з Литви, Польщі, України та Швейцарії. Під час конференції обговорювалися науково-технічні досягнення в органічному землеробстві, проблеми, пов’язані зі зниженням родючості ґрунтів і врожаїв, ослабленням імунітету рослин, поширенням шкідників і хвороб, посиленням процесів вітрової та водної ерозії, забрудненням земель, збереженням і раціональним використанням біологічного різноманіття ґрунтів і агроландшафтів, отриманням екологічно чистої продукції. Зокрема, досвідом становлення та розвитку органічного руху в Україні з присутніми поділився виконавчий директор Федерації органічного руху України Андрій Коняшин. Його доповідь викликала особливу зацікавленість учасників конференції, адже Білорусь робить лише перші кроки на шляху розвитку органічного сектора у власній державі, тому для нації важливо використовувати напрацювання та досягнення сусідньої держави.

«Уже не перший рік громадськість піднімає цю тему. Нарешті, зрушення помічено і на державному рівні: Мінприроди ініціювало цей захід, що може посприяти розвитку органічного сільського господарства в Білорусі, – зазначає заступник директора з програмних питань Центру екологічних рішень Євген Лобанов. – Цей напрям досить перспективний, і в нашій країні є всі передумови для його розвитку. З одного боку, це корисно для нашого здоров’я, з іншого – для навколишнього середовища. Досить вигідно це і в економічному плані».

Незважаючи на те, що Білорусь тільки робить перші кроки в «органіку», в країні вже є декілька сертифікованих за органічними стандартами Євросоюзу господарств. Удвічі приємніше, що їх інспекцію та сертифікацію проводила українська компанія «Органік Стандарт». Розуміючи значні перспективи розвитку органічного виробництва в Білорусі, учасники конференції одноголосно затвердили план дій, реалізація якого дозволить як на державному, так і місцевих рівнях активізувати впровадження органічних технологій у республіці.

 

Цю та інші статті читайте на сторінках Всеукраїнського органік журналу "ORGANIC UA" 09-11 (25)' 2012

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: