Бутан: повний курс на органічне виробництво

Share on Facebook

 

На відкритті однієї з навчальних сесій IFOAM на конференції ООН щодо сталого розвитку «Rio+20», що відбулась 20-22 червня 2012 р. в Бразилії, Прем’єр-міністр Бутану, Його Величність Джигмі Тінлі, виступив з промовою «Валове національне щастя: ведення органічно орієнтованої політики».


26

Індекс ВНЩ (валове національне щастя) було винайдено у Бутані як мірило якості життя замість поширеного у світі індексу ВВП (валовий внутрішній продукт). Бутанці пропонують надати цій методиці глобального характеру.

Основні принципи індексу валового національного щастя – справедливий соціально-економічний розвиток; збереження і просування культурної та духовної спадщини; турбота про навколишнє середовище; скоординовані та суттєві дії органів влади.

«Наша віра в інновації, динамізм та прихильність з боку IFOAM та інших передових громадських організацій не дає права урядам країн бути бездіяльними. Королівський уряд Бутану, зі свого боку, неухильно просуватиме і продовжуватиме власні зусилля, щоб реалізувати свої мрії, які ми вбачаємо в реалізації глобального органічного сільського господарства, щоб культурні рослини та земля, на якій вони ростуть, стали дійсно екологічно безпечними та сталими, а відтак сільське господарство сприятиме не деградації, а реанімації та активізації природи та її процесів.

Саме з цією метою мій уряд обіцяє вести повноцінну національну органічну політику та запровадити в країні 100% органічне виробництво харчових продуктів не пізніше 2025 року. Ми вже маємо національну органічну програму, національний органічний стандарт, стратегічний план дій органічного розвитку, а також національні програми колективної сертифікації для внутрішнього ринку органічної продукції», – заявив Прем’єр-міністр у своїй промові.

 

Цю та інші статті читайте на сторінках Всеукраїнського органік журналу "ORGANIC UA" 06-08 (24)' 2012

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: