5 кімнатних рослин, які можуть врятувати ваше життя

Share on Facebook

 

plants

Учені запевняють, що користь від кімнатних рослин не обмежується зовнішньою красою і приємним запахом. 
Нове дослідження показує, що декоративні рослини можуть значно знизити рівень стресу і поганого самопочуття, а також підвищити працездатність, так як вони поглинають леткі агенти, що забруднюють повітря. 

Дослідники визначили п'ять рослин, які необхідно мати в кожному домі. Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, забруднювачі повітря представляють серйозну загрозу для здоров'я і відповідальні за 1,6 млн смертей щорічно. 

Повітря в будинку в 12 разів брудніше за повітря назовні, і особливо шкідливими є випаровування лаків і фарб, одягу, розчинників, будматеріалів і навіть водопровідної води. Всі вони роблять так звані летючі органічні речовини (або VOCs - volatile organic compounds), які і викликають у людей розвиток різних захворювань.  Експерти перевірили масу різних кімнатних рослин на їх здатність поглинати забруднюючі компоненти з повітря. 

Провідний дослідник з університету Джорджії Стенлі Кейс сказав, що деякі з кімнатних рослин можуть не просто оздоровити внутрішню атмосферу в приміщенні в буквальному сенсі, але і збільшити працездатність співробітників, якщо мова йде про офіс фірми. 


Усього вчені протестували 28 кімнатних рослин. Краще за інших перевірку витримали Геміграфіс (Hemigraphis alternata), англійський плющ (Hedera helix), восковий плющ або Хойя м'ясиста (Hoya carnosa) і Аспарагус густоцвітний (Asparagus densiflorus). Так що, навіть, якщо фасад заміського будинку будуть обвивати різноманітні плющі, здорові органи дихання домочадцям забезпечені. Також чудову здатність поглинати відразу чотири різних забруднювача вчені визнали за традесканцією Пурпурне серце (Tradescantia pallida). Професор Кейс сказав, що забруднювачі, які застосовувалися у дослідженні, можуть поставити під загрозу здоров'я людей. 

 

innovanews.ru. 
 

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: