«Зелений» рейтинг журналу «Forbes»

Share on Facebook

 

forbes, Вінод Хосла, екологічно-чисте довкілля

Вінод Хосла, американський мільярдер індійського походження з Силіконової долини, очолив список 10 «найзеленіших» мільярдерів планети за версією журналу «Forbes». «Він бере найбільш активну участь у так званих «зелених» або сталих заходах та працює над досягненням якнайліпшого результату в цьому напрямку». 

Найпопулярніший бізнес-журнал США повідомляє, що було виокремлено 10 сильних світу цього, справжніх альтруїстів, які, незважаючи на їхні мільярдні статки, представляють різні країни світу: США, Ізраїль, Німеччину, Канаду.

«Пан Хосла – співзасновник компанії «Sun Microsystems» та співвласник венчурної електростанції «Kleiner Perkins Caufield & Byers», разом зі своїм другом, мільярдером та «зеленим» меценатом Джоном Доерром, вкладають мільйони доларів США на розвиток зелених технологій», – зазначає журнал «Forbes».

Видання оприлюднило акціонерну частку капіталу пана Хосла в 1,1 млрд дол. США та пана Доерра у 1,7 млрд дол. США, додавши, що Вінод Хосла почав вкладати десятки мільйонів доларів США в інноваційні компанії, задіяні у сфері виробництва сталих будівельних матеріалів, сонячних панелей та прогресивного біопалива ще з 2004 р. Деякі з цих інвестицій він розглядав як «науковий експеримент», який може як отримати успіх, так і ні.

«Мені подобається стратегія Вінода, тому що зазвичай венчурні компанії не купують фірми на ранній стадії їхнього розвитку. Він наважився на це, успішні наукові експерименти доводять, що етап зародження ідей компанії має всі шанси стати вирішальним у подальшому», – цитує «Forbes» Майкла Канеллоса з «Greentech Media».

Ось вам і приклад. Компанія «Ausra» з групи компаній «Khosla Ventures and Kleiner Perkins» почала займатися сонячними теплоенергетичними установками. Спочатку було складно отримати фінансування та дозволи на установку сонячних панелей. Були спроби покинути цю нішу і продавати обладнання для електростанцій, що працюють на вугіллі. Проте Вінод не злякався труднощів і ризикнув. Нині компанія вийшла з групи «Khosla Ventures and Kleiner Perkins», оскільки її було продано французькому ядерному гіганту за захмарну суму.

Проте це не єдине дітище пана Хосли. Він має ще безліч «зелених» технологічних експериментів, серед яких компанія «Calera», яка розробляє технології вловлювання вуглекислого газу з подальшим використанням у виробництві цементу.

Серед інших номінантів «зеленого» рейтингу «Forbes» було відзначено таких мільярдерів: Шарі Арісон, спадкоємицю компанії «Carnival Cruises» з Ізраїлю, Ларрі Пейджа та Сергія Бріна, співзасновників компанії «Google», а також мільярдерів Елойса Воббена та Принца Альберта фон Турн-унд-Таксис із Німеччини.

За словами журналу «Forbes», у поточному 2010 р. не менше 200 млрд дол. США буде інвестовано у розвиток стійкого бізнесу по всьому світі, що на 40% більше, ніж у минулому, теж кризовому 2009 р. Нині майже кожен у світі хоче бути «зеленим»!

 

 

 

Джерело: www.smetimes.tradeindia.com


 Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 07-08 (09)' 2010

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: