Аргентина – лідер органічного виробництва південної півкулі

Share on Facebook

 

Аргентина – важливий виробник та експортер органічної продукції у південній півкулі: країна посідає друге місце за виробництвом органічної продукції у регіоні.


3

Серед асортименту сертифікованої органічної продукції, яку виробляють аргентинські фермери, – рослинні олії, тростинний цукор, м’ясо, зерно, бобові культури, спеції та трави, свіжі фрукти, перероблені овочі та фрукти, борошно, фруктові соки, молоко, мед, вино тощо.

Розвиток органічного виробництва в Аргентині розпочався ще у середині 1980-х рр. У 1992 р. ця країна вже мала перші 4 500 га сертифікованих органічних земель, на яких працювали понад 50 органічних фермерів. У 2009 р. кількість органічних виробників у державі вже сягала понад 2 000, разом обробляючи понад 4 млн га сертифікованих сільгоспугідь, 3 097 128 га з яких тваринницького напряму (скотарство, вівчарство) та 904 873 га – під зерновими, олійними, бобовими культурами, овочівництвом, плодівництвом, виноробством, бджолярством та чайними плантаціями.

Стрімке зростання органічного виробництва в Аргентині ґрунтувалося на чотирьох головних факторах: сприятливих агроекологічних умовах, чіткій нормативно-правовій базі, впевнених у своїх силах фермерах та технічно-професійній якості роботи національних сертифікаційних органів, які підписали вигідні контракти з азійськими, європейськими та американськими партнерами, що відкрило для Аргентини нові ринки та можливості.

Аби досягти, утримати і зміцнити свої лідируючі позиції у виробництві та експорті органічної продукції протягом останніх 17 років, аргентинські компанії доклали чимало фізичних та фінансових зусиль: модернізували свої виробничі системи, встановили, постійно поліпшуючи, сучасні пакувальні лінії та складські потужності для свіжої продукції та продуктів переробки, а також розвинули ефективну систему логістики для обслуговування експорту. Чим не приклад для наслідування?

 

Цю та інші статті читайте на сторінках Всеукраїнського органік журналу "ORGANIC UA" 01-02 (22)' 2012 

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: