Ні ГМО

Share on Facebook

 

no_gmo

20 липня 2010 р. на проведеній прес-конференції у Міністерстві охорони навколишнього природного середовища заступник директора Департаменту природних екосистем та біобезпеки відомства Сергій Губар заявив, що вирощування будь-яких генетично модифікованих рослин на території України є нелегальним, тому будь-які ГМО підлягають знищенню. "Все, що генетично змінене вирощується в Україні, вирощується нелегально, і якщо такий факт буде підтверджено, то це все має бути вилучено, а вся вирощена продукція повинна бути знищена", - сказав він.

 

При цьому він підкреслив, що з 2003 року, коли Україна приєдналася до Картахенського протоколу (регламентує міжнародні норми поведінки з ГМО), до Мінприроди не надходило жодного офіційного звернення про можливість вирощування такої продукції.

 

У свою чергу голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко розповіла, що в Україну ГМО для вирощування ввозиться двома шляхами - під виглядом фуражного зерна або з підробленими сертифікатами. При цьому на митних пунктах немає ні лабораторій, ні фахівців для визначення вмісту ГМО у ввезеному до країни насіннєвому матеріалі. Крім цього, зі слів Тимочко, МінАПК не контролює насіннєвий матеріал, що може призвести до витіснення традиційно вирощуваних рослин генетично модифікованими.

 

За неофіційними даними, з усього обсягу посівів сої ГМО становить 60-70%, кукурудзи - 10-20%, ріпаку - 5%. Щодо генетично модифікованої картоплі та інших овочів навіть неофіційної інформацією немає, хоча екологи впевнені, що вони також вирощуються в Україні. 

 

Джерело: Ukranews

 

 

 

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: