Парламент підтримав бюджетну підтримку органічних виробників

Share on Facebook

__05.11.202005 листопада 2020 року народні депутати у сесійній залі Верховної Ради України більшістю голосів прийняли рішення про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» та інших законів України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції».

Проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» та інших законів України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції» вносився на розгляд Верховної Ради України в порядку законодавчої ініціативи народними депутатами України Чернявським С.М.,  Чорноморовим А.О., Грищенко Т.М., Нікітіною М.В., Колихаєвим І.В. та Гайду О.В., які керувалися ст. 93 Конституції України та ст. 89 Регламенту Верховної Ради України.


У прийнятому документі врахована більшість пропозицій Федерації органічного руху України, викладених у листі до Верховної Ради України від 26 серпня 2020 року №2608/01 та підтриманих Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Прийнятим Законом передбачається:

Державна підтримка виробників органічної сільськогосподарської продукції здійснюється шляхом: виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь та/або одну голову великої рогатої худоби;

відшкодування до 30 відсотків вартості витрат на проведення сертифікації органічного виробництва;

відшкодування до 30 відсотків вартості витрат на придбання дозволених для використання засобів захисту рослин та добрив, насіння, садивного матеріалу та кормів.


За словами Голови Правління Федерації органічного руху України Євгена Милованова, нарешті підтримка вітчизняних органічних виробників почнеться не лише на обласному, але й на національному рівні - прийняття згаданого Закону має забезпечити створення ефективної системи державної підтримки, сприятиме розвитку органічного виробництва в Україні.

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: