Рудольф Штайнер – людина, яка все життя прагнула „пізнати вищі матерії”

Share on Facebook

 

Рудольф Штайнер - філософ, засновник антропософії, народився 27 лютого 1861 р. у австрійському місті Кралевіче (зараз Хорватія).


Рудольф Штайнер

Все життя Штайнер не лише намагався нести у суспільство свої духовні знання, він прагнув до дії. На основі своїх знань він хотів передати не лише наукові знання, але і соціальну будову суспільства, поклавши в його основу свою відому ідею „про тричленність соціального організму”.

 

Рудольф Штайнер – приклад вчителя як у звичайному, так і у духовному сенсі. У його доробці з 20 книг та 6000 лекцій розглянуті теми релігії, філософії, науки, економіки, сільського господарства, освіти, медицини та мистецтва.

 

Великий філософ став адептом органічного господарства, в філософії якого сільське господарство грало важливу роль. У 1920-х рр. він виступив з циклом лекцій, в яких говорив про залежність здоров’я тварини від здоров’я рослин, а благополуччя останніх пов’язував з станом грунту. Саме ці лекції і закладають основу не лише біодинамічного землеробства, але і взагалі відповідної вимоги сучасності та майбутнього відношення до навколишнього середовища.

 

Останній рік життя був особливо плідним. Він читає цикли лекцій з медицини, сільського господарства, іншим галузям науки та мистецтва. Вже прикований хворобою до ліжка він продовжує працювати над новим езотеричним осмисленням багатьох тем, розробленим ним раніше. „Це був потужний вихід його духа”, - так сказала про цей час його життя Марія фон Сіверс-Штайнер. Рудольф Штайнер пішов з життя у Дорнасі 30 березня 1925 р.


Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 04' 2009

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: