Кишкова паличка: органічні огірки поза підозрою

Share on Facebook

 

Асоціація органічних виробників «BOEWL» Німеччини оприлюднила важливі факти щодо масової кишкової інфекції у Європі з точки зору органічного виробництва.

огірки

У заяві говориться, що органічні огірки не є причиною масової хвороби людей у Німеччині та сусідніх країнах улітку цього року. Нагадаємо, що кількість інфікованих людей і територія розповсюдження збільшуються. Понад 40 хворих уже померли від недуги.

Влада Німеччини й досі вважає, що ймовірним джерелом зараження стали саме продукти харчування. Під підозрою опинялися свіжі помідори, огірки, салат, пророщені боби та м’ясо. Джерело зараження і досі є невідомим.

Інститут гігієни та екології у Гамбурзі провів аналіз зразків продукції, представленої на ринках Німеччини. Серед них виявилося, що чотири протестовані огірки містили патогени. Три з них походили з Іспанії, зокрема з органічного господарства. Національний орган органічної сертифікації Німеччини разом із владою відслідкували торгівельні маршрути згаданих огірків. Імпортери, відповідно, відкликали їх із ринків збуту. Проведені тести свідчать, що знайдена в огірках кишкова паличка належить до іншого штаму бактерій і не є причиною спалаху небезпечної хвороби.

Спеціалісти стверджують, що крім порушень технологій вирощування, причиною зараження могла стати забруднена вода, яку використовували для поливу та попередньої підготовки овочів перед продажем (миття, транспортування, пакування). Підозри впали також на можливість удобрення овочів рідким гноєм від хворих тварин. Проте такий вид удобрення не притаманний овочівництву та не використовується в органічному виробництві. Тому беззаперечно, що органічні огірки та інші органічні овочі не можуть бути причиною захворювання людей на цю страшну недугу! Бачимо яскравий приклад спроби чорного піару!

 

Цю та інші статті читайте на сторінках Всеукраїнського органік журналу "ORGANIC UA" 07-08 (18)' 2011

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: