Африка: мурахи на службі у фермерів

Share on Facebook

 

Африканські фермери несуть величезні фінансові збитки через втрати врожаю, викликані щорічним нашестям шкідників. Тому виробників фруктів та горіхів навчають використовувати мурах для боротьби зі шкідниками.

 

374

Така форма контролю знижує втрати врожаю та відкриває двері до світового ринку органічних продуктів.

Окремі види мурах уже давно використовують для боротьби зі шкідниками, які живуть у кронах різних плодових дерев. Якщо регулювати їх кількість належним чином, вони швидко оселяються у саду і харчуються всіма видами комах-шкідників, а в деяких випадках навіть ссавцями (наприклад фруктовою летючою мишею), захищаючи свою територію.

Такий метод боротьби зі шкідниками плодових садів – фактично безкоштовний і дуже простий. По мотузках, протягнутих між гілками, або бамбукових жердинах, що з’єднують крону, мурахи перебираються з дерева на дерево. Вони знищують комах, які пошкоджують стовбур, гілки, листя, а також рослинних клопів, метеликів, гусениць, плодожерок. На відміну від багатьох інших мурах, вони не терплять і попелиць, але не поїдають їх, а просто зганяють із дерев. Мурахи навіть перешкоджають розвитку та виходу личинок шкідників з яєць. Тому дерева поблизу мурашника завжди виглядають свіжими та зеленими.

Оскільки подібна практика не передбачає використання пестицидів, фермери також матимуть можливість отримати сертифікат органічного виробництва і доступ до прибуткових західних ринків.

На розвиток такого проекту в Африці Данська агенція міжнародного розвитку DANIDA виділила грант у розмірі 1,3 млн євро. Впровадження в життя екологічного методу боротьби зі шкідниками розпочнеться на базі двох африканських університетів з Танзанії та Беніну. Вони вже працювали з методами біоконтролю, але ще не випробували живі колонії мурах на фермерських угіддях.

За попередніми підрахунками спеціалістів обох університетів вартість виробництва манго та горіхів кеш’ю після успішного впровадження проекту може зрости до 300 млн дол. на рік.

 

Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках Всеукраїнського органік журналу "ORGANIC UA" 07-08 (18)' 2011

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: