Естонія: 14% сільгоспугідь мають органічний сертифікат

Share on Facebook

 

Зародження органічного руху в Естонії припадає на початок 1990-х рр. У 1997 р. було прийнято Закон про органічне виробництво Естонії, який став відправною точкою для нової фази розвитку органічного виробництва у країні. З 1 січня 2009 р. у країні діє органічне законодавство ЄС.


За останні 10 років площа органічних земель в Естонії зросла вдесятеро, проте переробка та збут органічної продукції не встигають за темпами виробництва. Причиною такого швидкого зростання органічного сектора в Естонії є насамперед фінансова державна підтримка на кожен гектар органічної землі, запроваджена з 2000 р. Станом на 2011 р. площа органічних земель склала 134 057 га, що становить 14% від загальної площі сільгоспугідь країни (з них 79% знаходяться під пасовищами). При цьому кількість органічних фермерів перевищила позначку 1 400. Середня площа органічного господарства становить 94 га, і лише шість органічних господарств володіють понад 1 000 га землі.

Переробка органічних продуктів та їх збут розвиваються в Естонії дещо повільніше. У 2011 р. у реєстрі органічних підприємців було зареєстровано лише 127 переробників та торгівців органічною продукцією. Органічні продукти знаходять своїх покупців переважно на полицях спеціалізованих органічних крамниць та через мережу прямих продажів. Усе зростаюча кількість органічних товарів продається через конвенційні великі супермаркети.

«Я радий, що органічне сільське господарство в Естонії швидко розвивається, що естонці стали більш обізнаними і вимогливими до продуктів харчування. Правильне управління органічним землеробством, органічний стиль життя і мислення допоможуть зберегти навколишнє середовище й уникнути марнотратства харчових продуктів. Завдяки органічному сільському господарству ми зможемо допомогти у подоланні глобального голоду та екологічних проблем. Я бажаю успіху органічним виробникам!» – так коментує ситуацію міністр сільського господарства Естонії Хелір-Валдор Сеедер. 

 

Цю та інші статті читайте на сторінках Всеукраїнського органік журналу "ORGANIC UA" 06-08 (24)' 2012

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: