Чай дорожчатиме через неврожай у Кенії і Шрі-Ланці

Share on Facebook

 

Світові ціни на чай зросли до максимуму за два з половиною роки. Причиною цього став неврожай у найбільших країнах-виробниках. За інформацією Financial Times, виробництво чаю впало, зокрема через посуху в Кенії та мусонні дощі в Шрі-Ланці.


137Оптова вартість найелітнішого сорту чорного чаю зросла на 41% - до 4 доларів за кг. Найвищої позначки ціни на чай досягли в кінці 2009 року - 5,45 дол. за кг. В ООН при цьому запевняють, що роздрібні ціни на чай зростуть небагато.

"Можна чекати, що це вплине на роздрібний ринок лише певною мірою, але конкуренція серед ритейлерів настільки висока, що суттєвих змін не відбудеться", - вважає експерт ООН Кайсон Чанг.

Аналітики очікують подальшого збільшення цін на чай через падіння виробництва. За даними FT, виробництво чаю в Кенії за останні півроку впало на 11,5%. Індія і Шрі-Ланка скоротили виробництво майже на 10%. Найбільші імпортери чаю - Росія, Великобританія, Пакистан і країни Близького Сходу - збільшили запаси чаю в останні кілька місяців, що тимчасово допоможе утримати зростання цін, вважають трейдери.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: