Корисні властивості кропу

Share on Facebook

 
Мова в нашій статті піде про таку всім нам знайомому рослину, як кріп. Народна медицина здавна знала і цінувала кріп, корисні властивості кропу. Кріп — лікарська рослина, причому корисні у нього і насіння, і листя, і гілочки. Так у чому саме полягають корисні властивості кропу?

49

Кріп — городня рослина холодостійка, пряність, однорічна культура; він чутливий до вологості ґрунту і світлолюбивий. Пряність цю, як правило, саджають, як самостійну культуру. Кріп можна садити протягом всього літа.

Вітаміни в кропі:

Безумовно, насамперед, з числа того, що обумовлює корисні властивості кропу, слід назвати вітаміни. Кріп — джерело вітамінів групи В (В, В1, В2), нікотинової кислоти (вітамін PP) і вітаміну Р. Крім цього, в зеленій частині кропу міститься аскорбінова кислота (вітамін С), каротин (провітамін А), з'єднання кальцію, калію, заліза та інших хімічних елементів. Про корисні властивості кропу було відомо ще стародавнім єгиптянам, цивілізаціям Америки, жителям Сходу. Рослина це містить ефірну олію, нагадує фенхелеве.

Кріп багатий клітковиною, яка нормалізує функції кишечника. Популярний кріп як приправа до м’ясних страв: згадайте, як часто можна зустріти цю пряність у кавказькій кухні. Дана культура корисна для травної системи, він дозволяє вивести з неї незасвоєні залишки їжі.

Щоб повною мірою використовувати корисні властивості кропу — віддавайте перевагу свіжому, тільки що зібраного з грядки. Постарайтеся використовувати його за 15 хвилин після того, як зірвали його. Висушена Непогано зберігається кріп в морозильній камері. Крім листя, пагонів і корисні також насіння кропу.

Насіння кропу: корисні властивості

Якщо вже ми говоримо про кріп, корисні властивості цієї прянощі — ніяк не можна обійти увагою його насіння. Насіння, розтерті в порошок, корисні при гастриті із зниженою кислотністю, печінкових хворобах і захворюваннях жовчного міхура. Завдяки цьому, кріп застосовують у народній медицині як жовчогінне і проносне.

Насіння кропу використовуються для приготування засобів під назвою «кропова вода», що допомагають боротися з метеоризмом у немовлят.

Відвар з
зеленої частини кропу є сечогінним і жовчогінним лікувальним засобом. Свіжі листочки кропу застосовують при порушеннях травлення, для поліпшення лактації у годуючих мам. Властивості кропу прийдуть на допомогу і при простудних захворюваннях, як потогінного і відхаркуваного засобу. Відвар з кропу використовують в косметичних цілях і при серцево-судинних захворюваннях.

Незважаючи на численні корисні властивості кропу, є у нього і свої протипоказання:

Використовувати цю городню культуру в будь-якому вигляді (насіння, трава) протипоказано тим, хто схильний до зниженого тиску. Кріп в такому випадку може викликати слабкість, порушення зору і навіть призвести до втрати свідомості. Ну і, природно, протипоказаний кріп тим, хто страждає на алергію на нього.

Давайте цінувати гідно скромний кріп, корисні властивості якого настільки різноманітні.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: