Прес-конференція "Псевдо-органік чи сертифікований органік? Імена, факти, коментарі"

Share on Facebook

 

«Псевдо-органік чи сертифікований органік? Імена, факти, коментарі.»


 organic_or_notПРЕС-АНОНС прес-конференції

Учасники: Голова Правління Федерації органічного руху України Євген Милованов, науковий керівник Центру «Полтава-Органік» Павло Писаренко, Голова Асоціації «Чиста Флора» Михайло Стовп’юк.

Дата проведення: 14 грудня 2011 р. (середа). Час проведення: 14-30 – 15-30

Місце проведення: м. Київ, вул. Хрещатик, 4, Інформаційне агентство «УНІАН».

Як не прикро це озвучувати, проте в Україні на сьогодні  виробництво та товарообіг органічних продуктів до цього часу законодавчо не врегульовані, хоча спроби прийняти Закон «Про органічне виробництво» були неодноразовими. Проте, незважаючи на відсутність законодавства, більше 140 виробників органічної продукції на площі понад 270 тис. гектарів вже використовують органічні методи господарювання й сертифіковані як органічні у відповідності з вимогами діючого регулювання Європейського Союзу.

В умовах відсутності законодавства все більше виробників називають свою продукцію «органічна», «біо» або «еко». При цьому деякі з них не пройшли органічну сертифікацію і, як наслідок, не мають відповідного сертифікату. Саме така нечесна практика підриває не тільки довіру споживачів до справжніх органічних виробників та органічної продукції загалом, а також довіру споживача до роздрібної мережі як до оператора, що має надавати повну, вичерпну та таку, що відповідає дійсності, інформацію про продукт, що може стати перепоною на шляху до розвитку органічного ринку в Україні.

Під час прес-конференції учасники наведуть приклади безпідставного використання терміну «органік» та європейського маркування деякими псевдо-органічними виробниками, які не пройшли необхідної сертифікації на відповідність правилам органічного виробництва, проте вже представлені з оманливими етикетками в деяких українських торгових мережах.

На конкретних прикладах буде здійснена презентація таких виробників та продуктів для висвітлення інформації в мас-медіа, адже позиціонування даних продуктів на полицях магазинів  як органічних є, як мінімум, неповагою до споживача!

Однак є і позитивні сторони розвитку органічного руху в Україні. Не дивлячись на те, що в нашій державі порівняно недавно суспільство почало усвідомлювати, що ж таке органічні продукти і чим вони відрізняються від більшості інших присутніх на полицях продуктів, ринок споживання сертифікованих органічних продуктів демонструє постійне зростання. Спостерігається і постійне збільшення попиту на органічні товари й, відповідно, справжні органічні виробники намагаються його задовольнити.

Під час прес-конференції її учасники підведуть підсумок розвитку в Україні органічного сектору, за результатами якого найкращі виробники, переробники, торгові марки та інші активні учасники органічного руху України за результатами роботи в 2011 р. будуть нагороджені почесними дипломами в наступних номінаціях:

-  найкраще підприємство-виробник сертифікованої органічної продукції рослинництва;

-  найкраще підприємство-виробник сертифікованої органічної продукції тваринництва;

-  найкраще підприємство-оператор збуту дикоросів у відповідності з органічними стандартами;

-  найкраще підприємство-переробник сертифікованої органічної продукції;

-  найкраща регіональна підтримка органічного руху України;

-  найкраща торгова марка сертифікованої органічної продукції;

-  найкраща роздрібна мережа, що торгує органічними продуктами.

Органічні продукти українського походження продовжують активно заповнювати власний внутрішній ринок та знаходять своїх постійних поціновувачів. Однак треба остерігатися підробок та псевдо-органічних виробників, які своїми діями шкодять всьому органічному руху України та підривають довіру споживача.

Смакуймо найкращі, справжні сертифіковані українські органічні продукти!

Кожен учасник Прес-конференції отримає смачні органічні ПРЕЗЕНТИ!

Для участі потрібна акредитація: тел. (044) 425-55-25, моб. (050) 411-57-10,

ел.пошта: uaf@organic.com.ua

Коментарі (2)
2Четвер, 15 грудня 2011, 09:08
Святослав
опечатка
1Середа, 14 грудня 2011, 16:40
Yokoole
Это опечатка в статье? Или событие происходило в прошлом году?

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: