У лимонаді "Натахтарі" виявлено барвники

Share on Facebook

 

Співробітники першого територіального управління Держкомітету по стандартизації, метрології і патентів (ГКСМП) Азербайджану здійснили держнагляд у ТОВ «EVE-S», яке займається імпортом безалкогольних напоїв.


натахтарі

Як передає 1news.az з посиланням на повідомлення ГКСМП, в ході перевірки було виявлено, що ТОВ «EVE-S» займається імпортом і реалізацією безалкогольних напоїв «Тархун», «Дюшес» і «Виноград» торгової марки «Натахтарі», які виробляються в Грузії. 

Були вилучені і відправлені з метою перевірки якості та складу в лабораторію Дослідно-випробувального центру Держкомітету зразки продукції, яка імпортується. В результаті проведеного випробування в складі продукції були виявлені незазначені в його маркуванні і непередбачені для харчових продуктів фарбувальні речовини тартразин (E-102) і індигокармін (E-132). 

У зв'язку з виявленими порушеннями були прийняті передбачені законом заходи. 

Тартразин - синтетичний азобарвник, харчова добавка E102. Тартразин був заборонений в ряді європейських країн до використання в якості харчового барвника, але заборона була знята директивою ЄС - 94/36/EC. 

Наприклад, у Норвегії c 1978 були заборонені практично всі харчові барвники, але під тиском ЄС тартразин і ряд інших барвників були дозволені до застосування в харчовій промисловості з обов'язковим зазначенням на упаковці наявності в продукті. 

Індигокармін (харчова добавка E-132) - барвник з вугільного дьогтю. Це добре розчинна у воді сіль синього кольору, що володіє властивостями кислотно-основного індикатора. Речовину отримують шляхом сульфування індиго. Залежно від рівня кислотності змінює колір від яскраво-синього до жовтого. Володіє високою чутливістю до світла, під його впливом нестійка. Можливі ефекти при вживанні: астма, алергічні реакції, гіперактивність, проблеми з серцем. Не рекомендується дітям. Має канцерогенний ефект.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: