Монсанто змушують заплатити 290 млн. доларів штрафів за свій отрутохімікат

Share on Facebook

10 серпня 2018 р. суд присяжних Сан-Франциско виніс вирок у справі хворого на рак у термінальній стадії колишнього працівника по догляду за територією проти компанії «Монсанто».

0000000000000_27-001-58aefa463df78c345b3272f6

Згідно з цим вироком агрохімічний гігант повинен виплатити 39,2 млн. дол. США компенсації та 250 млн. доларів штрафу за непопередження споживачів про те, що гербіцид «Раундап» викликає рак.


Девейн «Лі» Джонсон подав позов (справа № CGC-16-550128) проти відділення «Monsanto Co.» у м. Сент-Луїс 28 січня 2016 року, стверджуючи, що вплив гербіциду «Раундап», який він розпилював, коли працював по догляду за територією в об’єднаному шкільному окрузі Беніція, став причиною виникнення в нього неходжкінської лімфоми (NHL).

18 червня 2018 року його справу передали судді Вищого суду Сан-Франциско, Каліфорнія, Сюзан Рамос Боланос. Справа Джонсона стала першою у своєму роді справою, що дійшла до етапу судового розгляду, через його смертельний діагноз.

Після восьми тижнів судового процесу журі присяжних одноголосно ухвалило рішення про те, що гербіцид «Раундап» компанії «Монсанто» став причиною розвитку в пана Джонсона неходжкінської лімфоми, і що «Монсанто» не попередила про цю серйозну загрозу для здоров’я. Важливий момент: журі також кваліфікувало дії «Монсанто» як зловмисні, обтяжливі або шахрайські, і визначило, що компанія має понести покарання за свою поведінку.

«Monsanto Co.» і далі відмовляється попереджати споживачів про небезпечність свого продукту «Раундап», обсяг продажів якого становить мільярди доларів, попри те, що найавторитетніша світова організація з питань ракових захворювань —  Міжнародне агентство з вивчення раку (IARC) ще у 2015 р. внесла гліфосат до переліку ймовірних канцерогенів.

Наступні слухання у справі проти «Монсанто» у зв’язку з захворюванням на рак також відбудуться на рівні штату й призначені на жовтень у Сент-Луїсі, штат Міссурі. Тепер, коли суддя у справі по кільком взаємопов’язаним позовам (на базі окружного суду Північного округу штату Каліфорнія у Сан-Франциско) дозволив свідчити низці експертів з боку позивача, дати слухань у федеральних знакових процесах будуть оголошені протягом наступних двох місяців.

Детальніше про це читайте у № 45 журналу ORGANIC UA.


https://www.organicconsumers.org/blog/monsanto-roundup-trial-verdict

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: