Краща строганина - у «Яра Танам»

Share on Facebook

У сибірському місті Дудінка в міському Будинку культури відбувся заключний захід фестивалю «Строганина Таймиру», організаторами якого виступили міський комітет культури, молодіжної політики і спорту, територіальні відділи Адміністрації Дудинки, міський Будинок культури і міський Центр народної творчості.

1106

Участь у підсумковому дні фестивалю взяли чотири команди, що представляють сімейно-родові громади «Урулар», «Агапа», «Коу-кюнь» і «Дірьхяку», а також команда оленярських-сільськогосподарського виробничого кооперативу «Яра танам». Професіонали змагалися один з одним в майстерності приготування строганини - традиційної Таймирської страви з мороженої риби північних порід.
До складу журі увійшли Сидор Чуприн, голова Асоціації КМНС Красноярського краю, Григорій Дюкарев, головний спеціаліст Апарату Уповноваженого з прав людини в Красноярському краї, начальник територіального відділу міської Адміністрації в селищі Хантайськоє Озеро Анна Туманова, а також депутати Міськради Олексій Корніченко і Марина Жаркова. Члени журі оцінювали швидкість стругання риби, довжину і якість стружок, висоту рибної гірки, особливості оформлення готового блюда і величину рибальських трофеїв.
У номінації конкурсу «Чемпіон стругання» перемога була присуджена команді сімейно-родової громади «Коу-кюнь», в номінації «Майстер стругання риби» кращою визнана сімейно-родова община «Агапа». Представники громади «Урулар» показали найкращий результат в «Церемонії стругання», сервірувати рибу в крижаній човні власного виготовлення. Першість у номінації «Кращий трофей рибалки» здобула команда «Яра танам», надавши на конкурс рибу породи чир вагою понад дев'ять кілограмів. Вона була продана з організованого тут же аукціону за 10 тисяч рублів. Виручені гроші будуть передані в селище Волочанка в допомогу багатодітній сім'ї Марти Чунанчар.
Абсолютним переможцем фестивалю за кількістю набраних балів стала команда оленярських-сільськогосподарського виробничого кооперативу «Яра танам». В якості головного призу команда отримала величезний двокамерний холодильник. Під бурхливі оплески публіки Глава міста Олексій Дьяченко вручив лідеру команди Олександру Ядне стрічку та диплом переможця.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: