Шеф-кухар із штучним інтелектом. IBM розробляє генератор нових кулінарних рецептів

Share on Facebook

 

Технологічна компанія IBM взялася за розробку штучного інтелекту, який буде здатний створювати рецепти нових страв, допомагаючи людям розширити їх уявлення про їжу, пише Time.


Людське сприйняття їжі не обмежується п'ятьма основними смаковими групами, але залучає також хімію і психологію. Це дає можливість людям придумувати нові рецепти, незвичні поєднання інгредієнтів.
Розробники IBM раніше заявляли, що компанія працює над системою обробки даних з креативною функцією. Зокрема команда Лава Вершні шукає спосіб аналізу їжі на рівні хімічних сполук, психологічних даних і моделей, що дозволяють речовинам давати відчуття смаку, впізнаваності, задоволення. Це дозволить створити унікальні рецепти з теоретично смачних незвичайних сполук продуктів.
Головним чином, система буде вибирати рідко використані інгредієнти або сполуки - оленину, ведмежатину, пажитник - і додавати їх в класичні рецепти.
У компанії ще не дали назви своєму майбутньому творінню, але впевнені, що воно буде мати величезний вплив на культуру харчування. Так, нова технологія зможе не тільки радувати гурманів унікальними рецептами, допомагати урізноманітнити щоденний раціон і знаходити корисні продукти для людей, які дотримуються здорового способу життя, але також це винахід допоможе максимально ефективно використовувати можливості регіонів з бідними природними ресурсами.
"У багатьох країнах Африки на південь від Сахари люди мають доступ до дуже обмеженої кількості інгредієнтів, з яких і готують всю свою їжу. Але обмеженість ресурсів не повинна заважати отриманню задоволення від їжі. Креативний комп'ютер зможе оптимізувати смакові характеристики в рамках цих обмежень, створюючи різноманітність немислимих страв, які будуть і смачними і ситними ", - пояснює Вершні.
Кулінарний генератор має доступ до величезної бази рецептів з інтернету і спеціалізованих джерел, беручи до уваги культурні поняття хорошої їжі, повідомляє Швидка конструкція Ко. Наприклад, з 50 рецептів омлету система зможе обчислити, що "хороший" рецепт обов'язково містить яйця, хоча б один овоч і три спеції. Щоб створити подібний рецепт штучний інтелект аналізує:
1) усі доступні йому рецепти омлету, щоб зрозуміти, які складові роблять цю страву омлетом,
2) дані гедоністичної психофізики, щоб дізнатися, чи подобається певна речовина людям на молекулярному рівні,
3) дані хімічної інформатики, яка показує, в яких продуктах або їх з'єднаннях є ті молекулярні комбінації смаку, які подобаються людям.
IBM не намагається створити кухаря-робота, який би виконував за людей обов'язки по кухні. Це повинна бути система, яка допомагає допитливим кулінарам. Щоб продемонструвати її можливості, Інститут кулінарної освіти залучив професійних кухарів до тестування рецептів, створених комп'ютером. За словами Вершні, результати відносно успішні.
"Нічого не вийшло шалено поганим, хоча були, звичайно, результати, які нас не надихнули, на кшталт близькосхідного бефстроганов з грибів. Але все ж з 20 недавніх страв 17-18 були дійсно смачними.", - Підсумував розробник.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: