Маленькі діти можуть померти від отруєння тістечками, - експерт

Share on Facebook

 

Влітку і пізньої весни найчастіше до лікарів надходять скарги про отруєння кондитерськими виробами. Найбільше від кишкових розладів страждають маленькі діти до 3-х років.


тістечка

Про це на прес-конференції в ІА «Наш Продукт», присвяченій результатам досліджень десертів у київських кафе, розповіла кандидат медичних наук лікар дієтолог-гастроентеролог Лариса Бойченко. 

За словами експерта, кишкова інфекція може спричинити за собою незворотні процеси в організмі дитини. «Отруєння може призвести до загального ослаблення організму, або навіть до смерті, особливо, якщо дитина маленька - до року або ж у неї є проблеми з імунітетом, у цьому випадку кишкова паличка може стати дійсно смертельною», - констатувала Лариса Бойченко. 

Лікар рекомендує молодим мамам не догоджати дітям у покупці тістечок і тортів в теплу пору року, оскільки здоров'я малюка набагато важливіше його зіпсованого настрою. До того ж, вона радить не купувати кондитерські вироби, які пролежали на полиці більше доби. Незважаючи на те, що термін зберігання за рахунок консервантів збільшується до 72 годин, кремові десерти можуть таїти в собі небезпечну загрозу для здоров'я, якщо співробітники громадського харчування не часто миють руки. 

У Києві справді далеко не всі кондитерські дотримуються санітарно-гігієнічних норм. Так, за результатами досліджень було виявлено грубі порушення в продукції, виробленої кондитерським домом «Калина». Як розповів під час прес-конференції 18 травня експерт центру споживчих експертиз ІА «Наш Продукт» Олег Руденко, «у чотирьох кафе продукція відповідала нормам ДСТУ і санітарним правилам». І тільки до продукції «Калини» у фахівців державної лабораторії були суттєві зауваження. 

У тістечку «Піраміда», купленому в цьому закладі, були виявлені бактерії групи кишкової палички, а зміст аеробних і факультативно-анаеробних мезофільних мікроорганізмів перевищив норми в 70 разів! Таке тістечко може стати причиною серйозного отруєння, особливо якщо говорити про дитячий організм.


Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: