Чому не можна пропускати сніданок

Share on Facebook

 

Потрібно снідати? Ми звикли вважати, що так. В числі негативних наслідків відмови від сніданку для дітей найчастіше називають зниження успішності і нездатність сконцентруватися на уроках.


Однак логічно припустити, що тимчасове голодування, нехай і добровільне, впливає в першу чергу на обмін речовин, пише Здоров'я. Дослідники з Лондонського університету на чолі з Анжелою Донін задіяли у своєму новому дослідженні 4000 британських дітей у віці 9-10 років.

Вчені зібрали інформацію про те, як часто ці школярі снідали, визначили для кожного відсоток жиру в організмі і вміст глюкози і інсуліну в крові натще, а також попросили дітей перелічити все, що вони їли за останню добу. Після аналізу зібраних даних з'ясувалося, що діти, які часто пропускали сніданки, мали підвищений рівень інсуліну в крові. 

Різниця в показниках з тими, хто регулярно їв вранці, склала 26%. Також у дітей, які ігнорували сніданок, була на 26% підвищена резистентність до інсуліну, а це означає підвищений ризик діабету 2 типу. Здоровіші за всіх були діти, які їли на сніданок достатньо клітковини. Втім, колеги Донін, коментуючи статтю, підкреслюють, що не варто звинувачувати у всьому пропуск сніданку. Наприклад, повні люди взагалі схильні применшувати у розмові кількість з'їденого. 

Тому могло так вийти, що не діти, які не снідали, мали високий ризик діабету не через свій режим харчування, в розповіді про який вони злукавили, а через повноту (хоча цей фактор при аналізі враховували). В цілому одноразовий пропуск сніданку зовсім не смертельний.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: