Найбільший черв'як у світі

Share on Facebook

Огидні тварини, які можуть бути як шкідливими, так і корисними. Йдеться про черв'яків.

501

Багато, побачивши цього повзучого здригнуться і перекосять, інші ж навпаки, вважають цих створінь милими і навіть не бояться взяти в руки. Дощові черв'яки відносяться до Haplotaxida, підряду малощетинкових.

На Землі таку живність можна зустріти абсолютно на всіх континентах, правда, за винятком Антарктиди. Там жити і розвиватися безкістковим заважає холодна погода. Як правило , довжина цих тварин варіюється в межах від двох сантиметрів до трьох метрів. Це так званий дощовий черв'як .

Гігантського представника можна зустріти в Австралії. Між іншим , на заздрість всім , він відрізняється довголіттям. Фахівці багато разів знаходили екземпляри, яким було як мінімум 8-10 років. Вважається, що черв'яки абсолютно безпечні для людини , навіть незважаючи на те , що всім своїм виглядом тварина схожа на змію. Так чи інакше, деякі види безкісткового постають у вигляді проміжних господарів деяких паразитів.
Запізніла зрілість
Найцікавіше , що гігантські черв'яки дорослішають досить пізно, по тваринах мірках . Цей період настає лише на п'ятий рік їх життя . А ще через один рік у них з'являється здатність відкладати яйця ( варто відзначити , що хробаки - гермафродити ) . Ще через один рік з яєць на світ з'являються личинки. Їх довжина теж досить значна - близько двадцяти сантиметрів.
А від що стосується призначення черв'яків. Вперше світу про них повідав сам Чарлз Дарвін . Отже , ці тварини сприяють зволоженню , перемішуванню та аерації землі . Вони рухаються в грунті , розштовхуючи її, або захоплюючи землю і пропускаючи її через свій організм. Безкостисті воліють вологе нирку , оскільки в сухий їх діяльність значно загальмовується , а часом і зовсім зупиняється.

Сяючі монстри
Австралійці дуже задоволені сусідству з таким гігантським тварин. І це навіть незважаючи на те , що під час свого шляху під землею черв'як видає якесь пирхання , чітко чутне людям на поверхні. Але це дрібниці порівняно з тим , яка кількість грунту обробляє тварина , проробляючи собі норки.
Згідно з непідтвердженими , але загальновизнаним фактом , найдовших хробаків можна зустріти не тільки в Австралії , але і в Новій Зеландії. Довжина особин може досягати п'яти метрів , причому , ці монстри світяться в темряві. Екземпляри зустрічаються і в Південній Африці. Максимальна довжина найбільшого хробака склала 6,5 метрів. Його зловили в 1967 році.
Втім , знаходили мутантів і в Китаї. Правда , їх розміри були такі вражаючі . У провінції Сіпунь місцевий житель на ім'я Лі Вонг виявив тварина довжиною близько півметра. Черв'як був у напівживому стані і знайшов думав , що це змія . Однак , при уважному вивченні стало зрозуміло , що це звичайний дощовий черв'як . Той самий, якого в Росії більшість рибалок використовують як живої наживки . До речі , як після знахідки заявили фахівці , високому зростанню черв'яків сприяють сприятливі кліматичні умови , а так само рівень радіації і кількість шкідливих хімікатів в грунті. Знаходили рекордсменів і в Росії , зафіксовані випадки на Уралі і на Кавказі.

Довший блакитного кита
Виявляється , найдовшим тваринам у світі є стрічковий черв'як Lineus longissimus . Він може виростати до шістдесяти метрів. Виходить , що особини в два рази довжині блакитного кита і на третину волосистої медузи. Стрічковий черв'як відноситься в групі хробаків немертин , що означає « морська німфа ».
Вченим відомо приблизно тисяча видом подібних черв'яків. І майже всі вони - морські мешканці. Тіла тварин довгі і тонкі , а в діаметрі можуть бути лише два міліметри . У хробаків відзначається унікальна здатність - вони можуть витягуватися у всю свою довжину. Якщо ж тіло не витягнуто , то воно близько 30 метрів. І безкісткове більше нагадує довгий величезний джгут.
Тіло стрічкового хробака складається з м'язів. Вони перекачують крові , тому як серця у тварини немає. Особини вважаються самими примітивними організмами , і одночасно небезпечними і ненажерливими хижаками. Для того , щоб зловити свою жертву , тварина вистрілює довгою трубочкою з отруйними липкими гачками. Багато хто з таких хробаків не відрізняються за кольором від мороку водних глибин. Однак є й такі , у яких досить яскравий окрас. Стрічкові черв'яки добре відновлюються після пошкодження , а деякі шляхом ділення на частини навіть розмножуються.

Гельмінти
А ось найбільші паразитичні черв'яки ( або гельмінти) - стрічкові або цепни . Вони живуть в кишечниках кашалотів або сірих китів. Одна особина з кишечника тварини може мати на довжину близько 30 метрів, тобто бути більше , ніж власний господар.
Найдовшим з черв'яків є представник немертін - лінеус лонгіссімум . Він живе в морях на Північно-Заході Атлантики. У 1864 році після шторму на берег Шотландії викинула один примірник довжиною 55 метрів і діаметром один сантиметр.
Втім , найдовший черв'як може мати таку довжину , яку людина навіть не може уявити. Черв'як леніус мешкає в глибокій самоті , причому в буквальному сенсі слова , на самому дні Атлантичного океану. Вони ведуть донний спосіб життя і згортають свої тіла в клубки. Можливо для того , щоб у повній цілості залишити весь свій організм в зоні видимості , а так само щоб не втрачати контроль над своїм довгастим організмом. Лінеуси надзвичайно довгі і тонкі . Вони можуть виростати до 20-30 метрів.

Смачний черв'як
Втім, є зовсім і не противні черви , які можна без здригання взяти в руки і навіть проковтнути. Тут мова йде і їстівних черв'яках . І це не дітище природи , а продукт кондитерів. Кожна дитина хоч раз у житті їв подібне мармеладне диво. Правда , зазвичай смакота не перевищує 10 сантиметрів. Однак , спеціально для ласунів придумали воістину нескінченне ласощі. Найдовший мармеладний черв'як виріс до рекордних 66 сантиметрів. Важить він рівно один кілограм і 300 грамів. В іншому солодкий черв'як не відрізняється від своїх родичів.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: