Правильне дихання: нескінченна енергія життя

Share on Facebook

На світанку тендітне сонячне проміння пробуджує землю до життя. Вона «дихає» на повні груди і щедро дарує свою нескінченну енергію людям, рослинам, усьому живому.


480

Валерій Сохін, фахівець з інтегрального психофізичного тренінгу та древніх валеологічних вправ.

 

Ми також щодня дихаємо, але не помічаємо цього, адже це – невід’ємна частина нашого існування. Якщо ми, люди, навчимося дихати усвідомлено (тобто розуміючи, що від цього залежить наше здоров’я, спокій, майбутнє), нашій планеті також буде легше дихати. Адже здорова і впевнена у собі людина дбатиме про екологію свого міста, країни і власними рішучими діями змінюватиме «обличчя» планети на краще. Один із кроків до загального добробуту – гармонізувати себе, свій внутрішній світ, оволодівши правильним усвідомленим диханням. 

 

Енергія додає здоров’я

Дихання – основа нашого життя, без якого звичайна людина протримається хіба що хвилину. Саме від правильного дихання залежить і наш внутрішній стан, і зовнішній вигляд. Дихаючи на повні груди, ми наповнюємося силою, енергією, впевненістю, підвищуємо імунітет, покращуємо поставу.

Навчитися правильно дихати допоможуть спеціальні дихальні вправи. Якщо ви остаточно вирішили займатися дихальними техніками, подбайте і про правильне здорове харчування. Головне правило – їжа має бути легкою: рис, морепродукти, картопля, кисломолочні продукти, овочі, фрукти, бажано відмовитися від м’яса. Організм повинен скеровувати свої сили не на перетравлення їжі, а на відновлення сил та оздоровлення. Воду бажано пити талу, адже вона дуже добре вимиває токсини. Зберігайте її лише протягом однієї доби, тому що саме впродовж 24 годин тала вода не втрачає свої лікувальні властивості. Дуже корисно пити зелений чи різні трав’яні чаї, наприклад з ромашкою (ця рослина має заспокійливі, бактерицидні та протизапальні властивості).

 

Цілюща сила ранку

Найкраще виконувати дихальні вправи вранці на сході сонця. Саме в цей час сонячна енергія має цілющу силу: пробуджує все живе, повертаючи до життя. Разом із природою входите в резонанс із біоритмами Землі й ви. Дуже важливо, щоб ваше дихання було усвідомленим. Іншими словами, ви маєте розуміти, що разом із повітрям оздоровлюєте свій організм. Глибоко вдихаючи, відчуйте, що поглинаєте в себе разом із прохолодним ранковим повітрям і сонячну енергію, спрямовуючи її до кожної клітини власного тіла. Малюйте в уяві картинки, що яскраве життєдайне сонячне світло забирає хвороби, а всі системи організму починають функціонувати по-новому, наповнюючи вас здоров’ям. Головна умова – дихати через ніс. Саме дихання носом найкраще постачає до клітин головного мозку кисень і наповнює енергією, яка очищує кожну клітинку тіла.

Якщо вранці у вас не вистачає часу, можна виконувати дихальні вправи й увечері, але не перед сном, а за годину-півтори, оскільки після такої гімнастики функції організму активізуються, і заснути буде складно.

 

Вправа «Дихання октави» розслаблює

Кожній людині буде корисно оволодіти технікою виконання вправи «Дихання октави», або як її ще називають «7-1-7-1». Ця вправа, наче ноти до-ре-мі-фа-соль-ля-сі, налаштовує та оздоровлює ваш організм, упорядковує думки, покращує роботу головного мозку, знімає напругу. Коли робота правої та лівої півкуль мозку збалансована, зникають головний біль, спазми, людина позбувається дискомфорту і невпевненості у собі. 

Перед початком вправи прийміть душ, щоб очистити тіло, а для того, щоб очистити організм зсередини, випийте натще склянку теплої кип’яченої води. Сядьте на підлогу або на килимок у позі «лотоса»: спина рівна, ноги зігнуті й перехрещені (ліва нога має лежати на правій). Так ми створюємо енергетичне коло кровообігу, коли всі процеси в організмі стають єдиним цілим. Розмістіть руки на колінах долонями догори, з’єднавши великий і вказівний пальці. Таку позу тіла вважають станом спокою та внутрішньої гармонії. Поза «лотоса» може бути складною для початківців. Замінити її можна положенням «сидіння на колінах»: спина рівна, сідниці на п’ятках.

Рахуючи до семи, зробіть глибокий спокійний вдих. Вдихнувши, на рахунок «один» затримайте подих. Починайте рахувати знову до семи, повільно видихаючи повітря. На рахунок «один» затримайте подих. Повторюйте вправу по колу: вдих на 7 рахунків, пауза – 1 рахунок, видих на 7 рахунків, пауза – 1 рахунок. Спочатку можете виконувати цю вправу 1-5 хв, пізніше, добре оволодівши технікою, практикуйте не менше 20 хвилин. У результаті ви відчуєте, як голова світлішає, а тіло наповнюється енергією.

 

Вправа «Дихання в динаміці діагоналі» активізує мозок

Щоб краще наситити мозок киснем, допоможе легка техніка «Дихання в динаміці діагоналі», яка активізує обидві півкулі мозку. Виконуйте вправу сидячи, зайнявши комфортне положення. Зробіть вдих лівою ніздрею (праву ніздрю при цьому прикрийте), затримайте на мить подих і видихніть уже правою ніздрею (ліва прикрита); знову затримайте подих і видихніть лівою ніздрею (права прикрита) і т. д. Дихання має бути легким і спокійним. Можна виконати вправу 3-5-7 разів на день, головне – прислухатися до себе, враховуючи власний стан.

 

ЦІКАВО. Наша енергія активізується, якщо вдень дихати тільки лівою ніздрею. Якщо ж ми хочемо спокійно спати, то дихати треба тільки правою ніздрею. Перед сном можна практикувати досить просту вправу: легко прикрийте ваткою праву ніздрю і дихайте лише лівою впродовж 2-3 хв. Відпочиньте і повторіть знову ще кілька разів. Спершу може бути трохи незручно, захочеться вдихнути на повні груди, але згодом така вправа стане звичною і комфортною.

 

Сприймайте життя позитивно

Сьогодення і майбутнє нашої планети залежать ще й від того, як ви сприймаєте себе. Якщо ви налаштовані на позитив, розвиток, виховуєте в собі психологію успішної людини, то так само будете ставитись і до людей, які вас оточують, і до всієї планети.

Досягти внутрішньої та зовнішньої гармонії вам допоможе дихання. Займатися вправами потрібно у стані емоційної врівноваженості з почуттям великої радості. Коли ви будете дихати одночасно з нашою Землею, розуміючи, що повинні бути добрими господарями спільного помешкання – Землі, ви станете значно здоровішими й оздоровите світ довкола.


Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 04 (16)' 2011

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: