Стали відомі овочі, які підвищують м’язову силу

Share on Facebook

 

Нітрат, який міститься в шпинаті та інших овочах в натуральному вигляді, підвищує м‘язову силу.

 

м‘язову сила

Вчені з Каролінського інституту Швеції виявили 2 білки, чиє виробництво стимулюється при отриманні цього нітрату.

Фахівці розділили на дві групи мишей. Одній з них давали щодня воду з додаванням нітрату протягом семи днів, іншій — без нітрату (це була контрольна група). Число нітрату, яке гризуни отримували, дорівнювало приблизно тому, що отримує людина при споживанні 300 грамів свіжого шпинату або 3-х коренеплодів в день буряків. Навіть при тому, що буряк і шпинат є головними джерелами цього нітрату, він зустрічається також в інших листових овочах, наприклад, мангольді і салат-латуці.

Команда вчених в ході експерименту вивчала різні м’язи ніг мишей і при цьому встановила, що гризуни, які пили нітратну воду, мали найбільш сильну мускулатуру, ніж тварини контрольної групи. Це особливо стосувалося м‘язів, які розгинають гомілку і піднімають і відводять стопу. Подальше дослідження показало — у м’язах мишей, що отримували воду з додаванням нітрату, відзначилося підвищення концентрації 2-х білків — DHPR і CASQ1. Ці білки беруть участь безпосередньо в гомеостазі кальцію (це один з найважливіших факторів м‘язового скорочення).

Експерти збираються продовжити роботу, щоб з’ясувати, як це відкриття можна використовувати для лікування людей з м'язовою слабкістю.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: