Найбільш брехливі заяви на етикетках продуктів харчування

Share on Facebook

 

Візьміть коробку батончиків, мюслі або пляшку холодного чаю, і на їх етикетках ви відразу помітите твердження про те, які вони корисні для здоров'я. Але, незважаючи на обіцянки виробника, насправді ви можете споживати більше жиру, калорій, солі і цукру, ніж думаєте. Ось факти про найбільш брехливі заяви. Читайте, щоб вони більше ніколи не вводили вас в оману.

1. «Без холестерину»

Ви думаєте, це означає: безпечно для серця.

Що це означає насправді: холестерин є тільки в продуктах тваринного походження, а відмітка про відсутність холестерину часто використовується на продуктах рослинного походження, які і так ніколи його не містять. До того ж, велика кількість їжі не містить холестерину (наприклад, чіпси), що не робить їх корисними для серця. Крім того, дослідження показують, що харчовий холестерин не впливає на рівень холестерину в крові так, як ми думали про це десятиліття тому.

Альтернатива: їжте продукти з меншою кількістю перероблених вуглеводів і цукру - це два головних винуватця серцево-судинних захворювань.

2. Зелена етикетка

Ви думаєте, це означає: «вперед, все в порядку, можна їсти».

Що це означає насправді: нічого. Зелений - притаманний природі колір, тому ми асоціюємо його з користю для здоров'я, навіть коли цього робити не слід. Дослідження, опубліковане в журналі Health Communication, показало, що споживачі частіше вважають шоколадний батончик із зеленою етикеткою більш здоровою їжею, ніж ті ж батончики, але з білими або червоними етикетками - навіть якщо вони мають однакову кількість калорій.

Альтернатива: не звертайте уваги на лицьову частину етикетки і перевірте склад на звороті або збоку.Тривожні ознаки: список інгредієнтів включає частково гідрогенізовану кокосову, пальмову олію, жир або рослинний жир і / або кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози.

3. «Знижений вміст натрію»

Що це означає насправді: Продукти харчування містять менше натрію, ніж вихідний продукт. Інші варіанти цієї фрази звучать аналогічно, але мають різні значення: з низьким вмістом натрію або з меншим вмістом натрію (принаймні, на 25% порівняно з оригіналом), зі слабким вмістом натрію (на 50% менше у порівнянні з оригіналом) і з мінімальним вмістом натрію (140 мг на порцію або менше).

Альтернатива: враховуйте, що будь-який продукт з високим вмістом натрію становить приблизно 20% від вашої добової норми. Вибирайте ті, які забезпечують 5% або менше від добової норми натрію на порцію - і стежте за кількістю порцій.

4. «З додаванням вітамінів»

Ви думаєте, це означає: включає всю користь фруктів і овочів.

Що це означає насправді: вітаміни А, С, Е і В додаються в зернові, фруктові снеки і навіть іноді в печиво. Наука показує, що відділення вітамінів і мінералів від одних продуктів харчування і додавання їх в інші не передбачає такого ж ефекту для здоров'я.

Альтернатива: намагайтеся отримувати вітаміни, мінерали та антиоксиданти зі справжніх, натуральних продуктів - овочів, фруктів, цільнозернових продуктів і нежирного м'яса.

5. «Курка без вмісту гормонів»

Ви думаєте, це означає: корисний для здоров'я та екологічно чистий обід.

Що це означає насправді: практично нічого. Наявність гормонів в курці або свинині не допускається, тому напис на етикетках про відсутність гормонів - правда, але тваринам ніколи і не дають гормони.

Альтернатива: купуйте натуральне, екологічно чисте м'ясо. Недоліки? Воно дорожче, і немає гарантії, що з твариною поводились добре.

6. «Виготовлено з додаванням цукру» або «натуральним підсолоджувачем»

Ви думаєте, це означає: не має в складі кукурудзяного сиропу з високим вмістом фруктози (HF CS).

Що це означає насправді: цей продукт містить багато цукру. Навіть газовані напої мають у складі синтетичну фруктозу. Тим не менш, вживання занадто великої кількості цукру в будь-якій формі сприяє накопиченню надлишкових калорій, що викликає збільшення ваги, пояснюють дієтологи.

Альтернатива: перевіряйте список інгредієнтів, знаючи, що кукурудзяний сироп, буряковий цукор, декстроза, концентрат фруктового соку і солодовий сироп - все це цукор. Кардіологи рекомендують обмежити споживання цукру 100 калоріями (або 6 чайними ложками) на день. Намагайтеся уникати продуктів з цукром у вигляді одного з перших трьох інгредієнтів, які зазвичай зустрічаються в десертах.

7. Відмітка «цільнозерновий»

Ви думаєте, це означає: весь продукт з цілісного зерна.

Що це означає насправді: продукт містить, принаймні, 8 грам цільного зерна на порцію. Відмітка 100% з цілісного зерна означає, що продукт містить не менше 16 грам цільних зерен на порцію. Звучить здорово, правда? Насправді, при дослідженні було виявлено, що багато продуктів харчування з відміткою «з цільного зерна» мають більш високий вміст калорій і цукру, ніж продукти без такої позначки.

Альтернатива: читайте склад. Шукайте позначення «100% цільні зерна пшениці» або «цільна пшениця». 

8. «Калорій в одній порції (100 гр)»

Ви думаєте, це означає: кількість калорій в упаковці.

Що це означає насправді: саме те, що написано. Одна заковика: в упаковці може міститися, як і сказано, 100 калорій на порцію холодного чаю, але пляшка, яка виглядає так, наче її можна випити за один раз, може містити дві або три порції, що призводить до подвійної або потрійної кількісті споживаних калорій . Гірше того, підприємства харчової промисловості можуть перевищувати офіційно заявлену ​​кількість калорій.

Альтернатива: завжди перевіряйте розмір порції перед вживанням. Крім того, якщо ви намагаєтеся скинути вагу, допускайте ймовірність того, що їжа може містити більшу кількість калорій, ніж вказано (і якщо ваша вага стоїть на одній позначці і не знижується, причина може бути саме в цьому).

9. «Продукт органічного походження»

Ви думаєте, це означає: корисно для здоров'я і смачно.

Насправді: з'явилися у продажу псевдо-органічні продукти, а тому звертайте увагу на наявність на етикетці «Євролистка» і назви органічного органу сертифікації - це свідчить про факт сертифікації виробництва цього продукту у відповідності зі стандартами Євросоюзу. Але, все ж, при цьому пам'ятайте, що органічне не означає низькокалорійне. Дослідження показало, що люди думають, ніби органічні продукти харчування містять до 24% менше калорій і, в деяких випадках, більш поживні. Дійсно, хоча, органічні закуски зазвичай містять більше калорій, ніж їх традиційні аналоги.

Альтернатива: хоча, безумовно, розумно купувати сертифіковані органічні продукти, але органічні закуски - чіпси, фруктові закуски, цукерки - просто марна трата грошей.

10. «Тепер на 30% менше жиру»

Ви думаєте, це означає: менша кількість жиру допоможе мені схуднути.

Що це означає насправді: виробники замінюють жир чимось іншим, наприклад, цукром. Це зберігає смак їжі. Але додаються, як правило, інгредієнти більш шкідливі, роблячи нежирну версію менш корисною, ніж оригінал.

Альтернатива: вибирайте продукти, що містять жири, корисні для серця (наприклад, мононенасичені жири, що містяться в авокадо, шоколаді і омега-3 в жирній рибі), але в розумних кількостях.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: