Фахівці: Вегетаріанство дітям не підходить

Share on Facebook

 

Чеські діти все менше і менше їдять м'яса. Безліч з них відмовляється від нього, так як свинина, яловичина або курятина здаються несмачними.

 

359

У ряді випадків батьки спочатку не наполягають, щоб на тарілках їх нащадків з'являлося м'ясо, але є й такі сім'ї, де діти зобов'язані «сидіти» виключно на макробіотичній дієті. Щоб усе було в порядку, в першому випадку фахівці рекомендують батькам запастися терпінням і продовжувати дитині м'ясо пропонувати, а в другому - задуматися про строкатість меню, в якому будуть інші білкові продукти. 

У випадку ж пристрасті виключно до макробіотичного харчування, батькам рекомендується не забувати про можливу відповідальність за нанесення збитку здоров'ю дитини.

Діти - це не дорослі, і білкова їжа їм необхідна для нормального розвитку, росту.

«М'ясо є важливим джерелом повноцінних білків, містить залізо, ряд вітамінів В-групи, в першу чергу - В12, вітаміни А, D і інші компоненти, які необхідні організму», - коментує голова Товариства харчування Петро Тласкала. Малюкові необхідно в 12 разів більше, ніж дорослій людині, есенціальних амінокислот, які у великій кількості містяться саме в м'ясі, а підлітку в три рази. 

В результаті відсутності речовин, що містяться в м'ясі, може розвинутися, наприклад, в'ялість м'язів, наголошує лікар Павло Ногебауер: «Есенціальні амінокислоти впливають і на розвиток нервів. Через їх нестачу розвивається млявість і повільність реакцій організму. Страждає від нестачі згаданих амінокислот імунітет, діти частіше хворіють ».

Щоб усе було в порядку, малюків, які від м'яса відмовляються, що може бути пов'язано з проявами неофобіі - неприйняттям нових видів їжі, необхідно до нього терпляче привчати, краще всього на прикладі батьків, підкреслює доктор Петро Тласкала: «Якщо батьки в такий період піддадуться, то дитина може набути не найкорисніші для його здоров'я навички. Однак це не означає, що маля обов'язково примушувати ».

Вегетаріанський і навіть веганський спосіб харчування, як підкреслюють представники Чеського вегетаріанського суспільства, може забезпечити дитині правильний розвиток, однак, для цього необхідно суворо стежити за комплексністю складеного меню.

Коментарі (1)
1Четвер, 23 січня 2014, 01:27
Ілля
Друзі, дуже поважаю ваш журлан, та розумію, що виробникам органічного м*яса треба його продавати, але писати таку відверту брехню - не пристойно.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: