Запивати їжу водою небезпечно для організму?

Share on Facebook

 

Прийом їжі – звичайний процес, якому люди приділяють мало не чверть життя. Саме тому особливої уваги на це і не звертають.

 

191

А дарма, адже мало приготувати собі їжу – її потрібно правильно спожити, що б вона добре засвоїлася і поповнила енергетичний запас нашого організму. Хтось за їжу вважає каву з булкою, хтось перетворює прийом їжі на цілий ритуал – це індивідуально, але кожен повинен зрозуміти, що, дотримуючись найпростіших рекомендації можна полегшити роботу нашому травленню і дати своєму організму все необхідне для нормальної роботи.

Як прийнято, питаннями про раціональне харчування спантеличені лікарі-дієтологи. Так виникає безліч суперечок, деякі з яких вже більшою мірою вдалося вирішити, а саме питання – як правильно пережовувати. Так з’ясувалося, що їжу потрібно ретельно пережовувати, причому в нормі – 80 разів, а допустимий мінімум – 30! Адже сигнал до проковтування – це перетворення їжі в певну рідку масу. Саме в такому стані організм зможе нормально перетравити отриманий продукт.

Але якщо глянути правді в очі – хто з нас буде рахувати свої жувальні руху? Це заняття не найцікавіше, особливо якщо ви на роботі забігли в кафе на пару хвилин, що б перекусити, або за вечерею в колі сім’ї обговорюєте минулий день. Але якщо ви дійсно займаєтеся собою, то це не стане вам великою проблемою.

Друге питання – Чи запивати їжу водою? Зазвичай, в поспіху, людина саме так і робить. Але мало хто знає, що ця процедура дуже погано впливає на травлення, отже, при цьому страждає і сам організм. Адже слина містить всі необхідні ферменти для початкової обробки їжі, тому частково перетравлює крохмал і білки. Цим вона допомагає шлунку, готуючи отриману їжу до засвоєння. А напої, особливо холодні – вони просто нейтралізують дію цих самих ферментів, змішуючись зі слиною.

Шлунок дуже погано перетравлює великі шматки їжі – саме це служить причиною появи гнильного бродіння. Людський організм засвоює при такому розкладі тільки ту частину їжі, яку зміг переварити.

Крім того, потрібно зауважити, що деяку рідку їжу, наприклад, сік, молоко, кефір так само потрібно злегка пожувати, щоб молекули слини з’єдналися з молекулами споживаної рідини – в цьому випадку від напою буде більше користі.

Якщо ви все ж поспішаєте, то запивати їжу слід теплим компотом, але ні в якому разі не хапайтеся за холодний квас, коли скуштували баранину. Елементарно, жир в холодному середовищі застигає – це небезпечно проблемами, яких краще уникнути. Будьте здорові!

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: