Японські вчені створили штучну зубну емаль

Share on Facebook

 

Описана "зубна накладка" зроблена із зносостійкого і надзвичайно еластичного матеріалу, в основі якого гідроксиапатит кальцію, мінерал природної зубної емалі.

163

Покриття зубів цим матеріалом повинно не тільки захищати від карієсу, але і від гіперестезії, (підвищеної чутливості) зубів.

Товщина плівки, що імітує природну емаль, всього 0,004 міліметра. Її створили у вакуумі, спрямовуючи лазерний промінь на кристалики гідроксиапатиту, в результаті чого вони розходилися на окремі частки. Ці частинки падали на підігріті кристали солі, які потім підбиралися фільтрувальним папером і висушувалися. Так виходила плівка, яку можна було підняти пінцетом.

На плівці є пори, через які рідина і повітря можуть вийти назовні для того, щоб під плівкою на поверхні зуба не утворювалися бульбашки. Єдина проблема такого покриття, за словами вченого, в тому, що воно займає цілий день.Наразі гідроксиапатитна еластична плівка безбарвна, однак її можна забарвити для використання в косметичній стоматології. Штучна зубна емаль як покриття була випробувана на видалених зубах, але незабаром почнуться випробування на тваринах, а згодом на людях, і, за словами Хонцу, в першу чергу, на самих творцях нового матеріалу.

До того часу, коли її можна буде використовувати для покриття дентину - чутливої ​​тканини зуба під емаллю - пройде, за оцінками вчених, не менш як п'ять років. В естетичній стоматології штучну емаль, здатну надати зубам білий колір, можна буде застосовувати вже через три роки.

Технологія, розроблена Хонцу разом з Казусі Йосікава (Kazushi Yoshikawa) зі Стоматологічного університету Осаки, запатентована в Японії і Південній Кореї, готуються заявки на патентування в США, Європі і Китаї.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: