Індійські вчені клонували рідкісну гімалайську козу

Share on Facebook

 
Індійські вчені з міста Кашмір клонували рідкісну гімалайську козу, вовну якої використовують для виготовлення пашміни та кашеміру. Козеня назвали Нурі.

74Провідний вчений проекту Ріаз Ахмад Шах зазначив, що клонування цього виду допоможе розширити виробництво цінної пашміни, оскільки клонували науковці самочку.

Особливий вид кашмірських кіз, що водиться лише у найпівнічнішому штаті Індії, на межі з Пакистаном та Тибетським плато Китаю, цінний своїм теплим та густим підшерстком, який і використовують у виготовленні пашміни - найтоншої та найніжнішої вовняної тканини.

Зазнаичимо, в Індії тварину клонують не вперше: 2009 року Ріаз Ахмад Шах вже брав участь у першій спробі клонування буйвола Гаріма. Більше восьми років Шах разом зі своїми колегами готувався до створення Нурі, яка народилась 9 березня цього року. "Технологія лімітована і може бути використана лише кількома країнами світу. Нам доводилось працювати день і ніч, аби досягти результату", - розповідає Шах. Він наголосив, що клонування може стати порятунком для рідкісних тварин та окремих зникаючих видів.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: