Допоможемо птахам пережити зиму - орнітологія годівниця для птахів.

Share on Facebook

 
«Не шкодуйте для птахів ні зерна, ні крихт», - під таким девізом у багатьох містах вже прикріплюють до дерев годівниці і штучні гнізда для птахів.

Допомагати птахам взимку необхідно, інакше багато з них без корму не переживуть навіть пару холодних днів. Особливо важко птахам, коли гілки і стовбури дерев покриваються льодом. Природний корм в таких умовах стає практично недоступним. 

Годівниці для птахів. Найпростішу можна зробити, наприклад, з коробки, що залишилася від цукерок, порожнього тетрапакета з-під молока або соку, жерстяної або скляної банки. Розміри годівниці і спосіб установки залежить від того, яких птахів ви хочете підгодувати. Якщо це великі птахи, то годівницю варто зробити більше і закріпити її надійніша. Можна зробити годівницю з двома кормовими столиками: верхній - для птахів побільше, а нижній - для синичок та інших дрібних пташок. 

Улюбленим кормом деяких птахів є насіння різних рослин, особливо злаків. Насипавши в годівницю пшоно або овес, ви залучите до неї горобців, щиглів, зеленушок та інших зерноядних птахів. Не варто забувати, що голуби також із задоволенням скльовують будь-які зерна. Насіння соняшнику - універсальний корм. Його можуть поїдати як синиці так і повзики, дятли і інші птахи. Велика кількість рослинних жирів всередині насіння соняшнику робить їх важливим джерелом енергії в умовах зимових холодів. 
Висушені ягоди горобини і глоду привертають снігурів і свірістелей. Крім перерахованих вище кормів практично всі птахи можуть поїдати хліб і хлібні крихти. 
- Незважаючи на відносну пристосованість птахів до перечікування поганих погодних умов, смертність серед них взимку дуже висока. Орнітологи стверджують, що під час морозів гине до 90% синиць. У середньому ж з десяти зимуючих птахів весну зустрінуть тільки три.
 

Тому кожен житель міста може трохи допомогти пернатим - повісити на своєму балконі годівницю або винести корм у двір.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: