Рак провокує неправильний спосіб життя

Share on Facebook

 

Британські вчені стверджують, що майже половина всіх випадків захворювання на рак можна було б уникнути, оскільки вони були викликані палінням, надмірним вживанням алкоголю й неправильним харчуванням.


Щорічно в Британії діагностується 130 тисяч випадків захворювання на рак. При цьому, згідно з доповіддю британського Центру вивчення раку Cancer Research UK, серед факторів ризику лідирує паління: воно викликає виникнення ракової пухлини в 23% захворілих чоловіків і 15,6% жінок-пацієнток.

Наступною за поширеністю причиною захворювання на рак в опублікованому в журналі «British Journal of Cancer» дослідженні називається нестача свіжих овочів і фруктів у раціоні. Ця проблема характерна в основному для чоловіків, у той час як для жінок на другому місці — зайва вага.

Автори доповіді підкреслюють, що робота стала результатом наймасштабнішого на сьогоднішній день дослідження причин виникнення злоякісних пухлин.

«Багато хто вважає, що рак пов’язаний з поганою спадковістю або виникає без усяких видимих причин, через фатум. При такому підході виникнення хвороби здається питанням невезіння, — говорить керівник групи дослідників, професор Макс Паркін. — Але якщо подивитися на отримані нами дані, то стає ясно, що 40% усіх випадків раку залежать від способу життя і їх можна було уникнути», — продовжує вчений.

Усього вчені нарахували 14 факторів, які впливають на схильність до ракових захворювань. Усі вони пов’язані з екологією й способом життя.

У випадку із чоловіками, захворюваність раком була пов’язана в основному з нестачею фруктів і овочів у раціоні (6,1%), несприятливими факторами професії (4,9%), вживанням алкоголю у великих кількостях (4,6%), зайвою вагою (4,1%), тривалим перебуванням на сонці й впливом ультрафіолетового випромінювання (3,3%).

Рак у жінок в основному провокувався зайвою вагою й ожирінням (6,9%), інфекціями (3,7%), тривалим перебуванням на сонці (3,6%), нестачею фруктів і овочів у раціоні (3,4%) і алкоголем (3,3%).

Коментарі (1)
1Середа, 14 грудня 2011, 16:34
Yokoole
А другие заболевания эти факторы не провоцируют?

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: